Radiowy ściemniacz dopuszkowy RDP-01 Exta Free ZAMEL

111,12 zł Brutto /szt.
1403208

Dostępna ilość: 7
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Radiowy ściemniacz dopuszkowy RDP-01 Exta Free ZAMEL. Ściemniacz Zamel RDP-01 posiada zwartą i kompaktową obudowę, dzięki czemu bez trudu zamontować go można we wnętrzu puszki podtynkowej o średnicy 60mm pogłębianej, w dowolnej puszcze natynkowej, czy nawet we wnętrzu oprawy oświetleniowej. Jest elementem należącym do systemu Zamel Exta Free, więc współpracuje z każdym pilotem w ramach tego systemu.

Dodatkowo system Exta Free pozwala na rozbudowanie sposobu wykorzystania ściemniacza. Na przykład połączenie ze ściemniaczem kontrolera EFC-02 pozwala na zarządzanie oświetleniem za pomocą smartfona, czy tabletu. Można też uruchamiać ściemniacz różnymi czujnikami należącymi do systemu EXTA FREE, jak na przykład czujnikiem ruchu RCR-01.

Zadaniem ściemniacza jest bezprzewodowe sterowanie natężeniem oświetlenia. Urządzenie jest jednokanałowe, czyli można do niego podpiąć jedno źródło światła lub kilka ale z założeniem że będą sterowane jednocześnie oraz całkowita moc oświetlenia nie przekroczy 250W. Sterować nim można żarówki tradycyjne i halogenowe zasilane prądem 230V, oraz żarówki które zasilane są przez transformator elektroniczny lub toroidalny. Nie należy podłączać do ściemniacza żarówek LED. Zasięg podstawowy ściemniacza to 230m, który poszerzyć można dzięki zastosowaniu retransmitera RTN-01.Urządzenie cechuje niski pobór mocy oraz możliwość nieprzerwanej pracy.

ZAMEL to producent sterowania oświetleniem, systemów domofonowych i dzwonków, systemów bezpieczeństwa, sterowania radiowego, czy automatyki budynkowej. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znaleźć można m.in. dzwonki, domofony, automaty schodowe, przekaźniki czasowe na szynę DIN, przekaźniki bistabilne, czy wyłączniki zmierzchowe Zamel.

Dane szczegółowe producenta znaleźć można TUTAJ

Dane techniczne

częstotliwość
868 MHz
napięcie znamionowe [V]
230
stopień szczelności
IP20
rodzaj produktu
ściemniacze
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej
�atwe zwroty