Plafony z czujnikiem ruchu

Plafoniery z czujnikiem ruchu posiadać mogą czujnik PIR lub MV. Czujnik PIR to tzw. czujnik pasywnej podczerwieni, który reaguje w chwili pojawienia się ruchu. Ten typ czujnika osadzony jest centralnie w najniższym punkcie oprawy oświetleniowej. Czujnik jest zlokalizowany na zewnątrz oprawy oświetleniowej. Czujnik MV to czujnik mikrofalowy, który wykrywa ruch pomimo osadzenia wewnątrz plafonu. Ze względu na swoje właściwości oraz lokalizację czujnika w oprawie oświetleniowej - jest bardziej trwały i mniej awaryjny od czujnika PIR.

W naszej ofercie sprzedażowej dostępne są eleganckie plafony z czujnikiem ruchu PIR lub MV. Takie oprawy oświetleniowe mogą doskonale sprawdzić się w pomieszczeniach domowych i biurowych. Plafoniery, ze względu na swoją konstrukcję, mogą też być montowane w niższych pomieszczeniach - tego typu oświetlenie gwarantuje punktowe, mocne światło - doskonałe do doświetlenia konkretnych punktów w domu.

Plafoniery z czujnikiem ruchu

Plafony z wbudowanym czujnikiem ruchu dedykowane są do doświetlania przestrzeni wszędzie tam, gdzie liczy się automatyczne załączanie i wyłącznie światła (np. na ścianie przy schodach lub na suficie w salonie). Oprawy tego typu doskonale sprawdzają się w budynkach mieszkalnych (bloki), na klatkach schodowych, korytarzach, ale również w miejscach o podwyższonej wilgotności: w piwnicach, garażach, magazynach. Dzięki zastosowaniu czujnika ruchu – zdecydowanie spada zużycie energii elektrycznej w tego typu, ogólnodostępnych przestrzeniach. To duża oszczędność na rachunkach za energię, a przy okazji bardzo ekologiczne rozwiązanie.

Plafon z czujnikiem ruchu dedykowany jest montażowi żarówek z trzonkiem E27. Przed zakupem tego typu oprawy warto sprawdzić parametry techniczne i opis produktu, aby wybrać model najlepiej odpowiadający potrzebom. Chodzi o wymiary, sposób montażu, wagę, rodzaj czujnika ruchu, regulację czułości, zasięg wykrywania ruchu czy opóźnienie czasowe. W zależności od modelu oferujemy plafony do żarówek o mocy o 60 W lub 2x40 W.

Stosowanie lamp, które mają czujnik ruchu, pozwala też zaoszczędzić – zużycie energii jest w takich oprawach mniejsze, niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Do tego włączają się one i wyłączają automatycznie – nie ma więc obawy, że plafoniera będzie działać przez całą noc i pobierać prąd, jak w przypadku tradycyjnej lampy, którą ktoś zapomni wyłączyć przed wyjściem.

Plafony nowoczesne

W sprzedaży znajdziesz plafony z czujnikiem ruchu PIR. Tego rodzaju detektor działa w oparciu o promieniowanie podczerwone. Zainstalowany w czujniku sensor piroelektryczny skanuje promieniowanie na różnych poziomach. W zależności od zastosowanej budowy, detektor reaguje na przykład na zmianę temperatury – jeśli ktoś wchodzi do pomieszczenia uaktywnia się, wykrywając nie tyle człowieka, co wywołaną przez wzrost temperatury zmianę poziomów promieniowania podczerwonego.

Plafoniera z czujnikiem ruchu MV, czyli detektorem mikrofalowym, są urządzeniami oświetleniowymi o wysokiej użyteczności (ich największą zaletą jest szeroka funkcjonalność oprawy). Wpływa na to wysoka czułość czujnika, który jest w stanie wykryć praktycznie każdy ruch. Jego działanie związane jest z odbieraniem fal elektromagnetycznych – zarówno pod kątem ich emisji, jak i odbijania. Sensor jest w stanie wyłapywać zmiany w promieniowaniu nawet przez ściany czy szkło. Emitowane przez czujnik fale, odbijając się od danego, poruszającego się obiektu, „odsyłają” informacje o jego pojawieniu się. 

Oferowane przez nas plafoniery to poszukiwane na rynku modele polskiej firmy Lightech.

Sklep DlaElektrykow.pl oferuje zarówno klasyczną lampkę, nowoczesne plafony zewnętrzne, jak i dyskretne oświetlenie ścienne, montowane wewnątrz danych pomieszczeń. Każda z nich zapewnia komfort użytkowania - co warto przetestować na własnym przykładzie. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
czujnik ruchu
więcej... mniej
Cena
68 120
Producenci