Plafoniery z czujnikiem ruchu

Plafoniery z czujnikiem ruchu posiadać mogą czujnik PIR lub MV. Czujnik PIR to tzw. czujnik pasywnej podczerwieni, który reaguje w chwili pojawienia się ruchu. Ten typ czujnika osadzony jest centralnie w najniższym punkcie oprawy oświetleniowej. Czujnik jest zlokalizowany na zewnątrz oprawy oświetleniowej. Czujnik MV to czujnik mikrofalowy, który wykrywa ruch pomimo osadzenia wewnątrz plafonu. Ze względu na swoje właściwości oraz lokalizację czujnika w oprawie oświetleniowej - jest bardziej trwały i mniej awaryjny od czujnika PIR.

Plafoniery z czujnikiem ruchu dedykowane są do doświetlania przestrzeni wszędzie tam, gdzie liczy się automatyczne załączanie i wyłącznie światła. Oprawy tego typu doskonale sprawdzają się w budynkach mieszkalnych (bloki), na klatkach schodowych, korytarzach, ale również w miejscach o podwyższonej wilgotności: w piwnicach, garażach, magazynach. Dzięki zastosowaniu czujnika ruchu – zdecydowanie spada zużycie energii elektrycznej w tego typu, ogólnodostępnych przestrzeniach. To duża oszczędność na rachunkach za energię, a przy okazji bardzo ekologiczne rozwiązanie.

Plafoniery z czujnikiem ruchu dedykowane są do montażu żarówek z trzonkiem E27. Przed zakupem tego typu oprawy warto sprawdzić parametry techniczne i opis produktu, aby wybrać model najlepiej odpowiadający potrzebom. Chodzi o wymiary, sposób montażu, wagę, rodzaj czujnika ruchu, regulację czułości, zasięg wykrywania ruchu, czy opóźnienie czasowe. W zależności od modelu oferujemy plafony do żarówek o mocy o 60 W lub 2x40 W.

Oferowane przez nas plafoniery to poszukiwane na rynku modele polskiej firmy Lightech.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
czujnik ruchu
więcej... mniej
Cena
83 105
Producenci