Kable wewnętrzne YTKSY

Kabel YTKSY

Kable wewnętrzne YTKSY to kable wielożyłowe, o żyłach miedzianych. Przeznaczone do łączenia urządzeń telefonicznych i teletransmisyjnych sygnalizacji przeciwpożarowej wewnątrz budynków, urządzeń do przetwarzania informacji i innych podobnych urządzeń. Izolacja kabli wykonana jest z polwinitu izolacyjnego (PVC), skręcanych. Powłoka kabla wykonana jest z polwinitu oponowego (PVC). Wysoka jakość wykonania zapewnia długą i trwałą eksploatację.

W zależności od przeznaczenia – kable YTKSY posiadają różne parametry techniczne. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy kable o 2, 4, 6, 8, 10 i 20 żyłach miedzianych. Prowadzimy sprzedaż takich elementów, jak wewnętrzne kable YTKSY. Należą one do kategorii okablowanie telekomunikacyjnego i przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach. Określenie YTKSY związane jest z konstrukcją i oznacza telekomunikacyjny (T) kabel (K) stacyjny (S) z izolacją z polwinitu (Y) i powłoce polwinitowej (Y). 

Kabel YTKSY jest wykonywany na bazie żył miedzianych jednodrutowych. W zależności od typu, może być zbudowany z jednej, dwóch lub nawet dwudziestu jeden żył, po dwa przewody na każdą żyłę (parę). Kable YTKSY przystosowane są do pracy przy napięciu w granicach do 150 V.

 

Zastosowanie kabli YTKSY

Oferowane przez nas kable typu YTKSY służą w głównej mierze do wykonywania połączeń pomiędzy urządzeniami stacyjnymi przeznaczonymi do transmisji danych. Jest to zatem najczęściej sprzęt telefoniczny czy teletransmisyjny użytkowany w pomieszczeniach, w klimacie o umiarkowanym charakterze. Oznacza to, że kabel YTKSY zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur od około -30 stopni Celsjusza do maksymalnie 70 stopni Celsjusza. Wykazuje przy tym znaczną odporność na rozprzestrzenianie się ewentualnego ognia.

Ponadto kable YTKSY możesz wykorzystać w instalacjach transmisyjnych takich, jak systemy alarmowe czy domofonowe. W tym zakresie doskonale sprawdzą się zarówno w obiektach jednorodzinnych, jak i budynkach wielomieszkaniowych. Układanie kabli powinno odbywać się w temperaturze przynajmniej powyżej -10 stopni Celsjusza.

Ponieważ YTKSY jest elementem do użytku wewnętrznego, w żadnym wypadku nie wolno zakładać tego rodzaju przewodów na zewnątrz – ani w gruncie, ani w studzienkach kablowych. Powłoka izolacyjna YTKSY nie jest bowiem odporna na działanie czynników atmosferycznych. W takich produktach nie jest również stosowana zapora przeciwwilgociowa i nie są one chronione przed działaniem promieniowania UV.

 

Jak wygląda kabel YTKSY?

Każdy kabel YTKSY dostępny w naszym asortymencie jest odpowiednio oznakowany. Na zewnętrznej oponie polwinitowej nadrukowane są zatem niezbędne symbole określające długość, typ czy rodzaj konstrukcji okablowania.

Obok klasycznych kabli YTKSY można także wyróżnić kilka ich odmian:

  • kable stacyjne YTKSYekw – kable telekomunikacyjne o małej częstotliwości, które również pokryte są powłoką polwinitową, o budowie składającej się ze sparowanych wiązek miedzianych i zakładanym na ośrodku wspólnym ekranie,
  • kable stacyjne YTKSYekp – kable telekomunikacyjne o małej częstotliwości, z wiązkami parowymi o indywidualnym ekranowaniu (jego zastosowanie wpływa na ograniczenie wzajemnego wpływu transmitowanych przez wiązki sygnałów, co przekłada się na mniejsze zakłócenia w trakcie pracy okablowania).

Podobnie, jak klasyczne przewody YTKSY, także wymienione wyżej warianty przeznaczone są wyłącznie do montażu wewnątrz budynków. 

Potrzebujesz pomocy związanej z wyborem odpowiednich produktów i osprzętu? Więcej informacji oraz doradztwo dotyczące poszczególnych elementów z naszego asortymentu uzyskasz kontaktując się bezpośrednio z działem administracyjnym sklepu!

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
Cena
0 1