Oprawy świetlówkowe

Belkowe, hermetyczne i kloszowe – to oprawy oświetleniowe świetlówkowe dostępne w naszym sklepie internetowym. Charakterystyczny, podłużny kształt żarówki, wymaga odpowiednich opraw, w zależności od przeznaczenia i sposobu montażu.

Oprawy oświetleniowe świetlówkowe to kategoria opraw belkowych, szczelnych i kloszowych. Znaleźć tu można najbardziej poszukiwane modele o mocy: 1x18 W, 2x18 W, 1x36 W, 2x36W oraz 2x58 W.

Oprawy świetlówkowe dostępne w naszym asortymencie to wysokiej jakości elementy elektryczne, które znajdują zastosowanie w pomieszczeniach różnego typu, najczęściej w obiektach użytkowych. Ogromną zaletą produktów z tej kategorii jest możliwość uzyskania prawidłowego doświetlenia wnętrza, w tym przestrzeni roboczej. Dostępne warianty o różnej długości bez trudu dobrać można do wielkości pomieszczenia

Rodzaje opraw świetlówkowych

Oprawy szczelne (hermetyczne) posiadają wysoki stopień szczelności IP65. Wykonane są z tworzywa sztucznego ABS z odbłyśnikiem. Posiadają układ zapłonowy elektroniczny EVG. Są to oprawy w pierwszej klasie ochronności. Montowane nastropowo lub zawieszkowo, dedykowane są do montażu w pomieszczeniach narażonych na działanie kurzu i wilgoci, tj. korytarze, sklepy, warsztaty, magazynów, biura, hale produkcyjne, itp. Oprawy świetlówkowe przemysłowe pozwalają na bezpieczne i wydajne użytkowanie również w trudnych warunkach.

Oprawy kloszowe to do montażu nastropowego – to tzw. oprawy szkolne do świetlówek. Uzbrojone są w statecznik elektroniczny i wykończone są kloszem pryzmatycznym. Oprawa wnętrzowa tego typu wykorzystywana jest do oświetlania sal lekcyjnych w szkołach, korytarzy, biur, itp.

Oprawa belka świetlówkowa przeznaczona jest do montażu nasufitowego lub na zwieszakach w halach montażowych i produkcyjnych oraz punktach handlowych.

Oprawa świetlówkowa to lampa o charakterystycznym, wydłużonym kształcie, w których źródłem światła są świetlówki jarzeniowe. Te popularne żarówki stale wykorzystywane są w oświetleniu górnym lub naściennym.

Przed wyborem oprawy świetlówkowej warto sprawdzić wszystkie informacje dotyczące każdego z produktów, aby dopasować produkt najbardziej odpowiadający potrzebom. Do najważniejszych danych należą moc oraz ilość świetlówek montowanych wewnątrz oprawy, napięcie znamionowe, rodzaj i kształt klosza czy stopień szczelności oprawy oświetleniowej.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy oprawy takich producentów jak Anlux, Bemko, LTV, czy Lightech.

Prawidłowy dobór oprawy świetlówkowej

Przy wyborze odpowiedniej oprawki świetlówkowej konieczne jest prawidłowe ustalenie jej długości. Musi ona nie tylko odpowiadać rozmiarowi samej świetlówki – te są bowiem dostępne w różnych mocach i wielkościach. Znaczenie ma również dobór oprawy w kontekście wolnej przestrzeni dostępnej w pomieszczeniu.

Zgodne z unijnymi standardami są jednostronnie zasilane lampy świetlówkowe. Na rynku znajdują się także modele zasilane dwustronnie, stanowią jednak konstrukcje przestarzałe i coraz rzadziej produkowane. 

Oferowane przez nas oprawki do świetlówek mogą być oczywiście zakładane również w pomieszczeniach domowych. Doskonale sprawdzą się w przypadku aranżacji loftowych, ale też we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Oprawy belkowe są dość często wybierane do pomieszczeń takich, jak garderoby, gdzie stanowią element dobrze doświetlający powierzchnię. 

W razie wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej oprawy świetlówkowej zachęcamy do skorzystania z porad udzielanych przez naszych konsultantów.

Oferujemy produkty z wysokiej jakości materiałów, które wspierają energooszczędne rozwiązanie. Poszczególne modele wykorzystać możesz podczas aranżacji budynków przemysłowych, hali przemysłowej, w pomieszczeniach biurowych. Posiadają je także magazyny, sklepy, a coraz częściej również domy, które pożądają i oczekują dużej mocy świetlnej. W nasze ofercie znajdziesz lampy jarzeniowe i profesjonalne, trwałe oprawy świetlówkowe. W przypadku pytań o najlepsze źródło światła zapraszamy do kontaktu.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
Cena
41 42
Producenci