Inteligentny dom

Inteligentny dom, smart home, smart house – to określenie najnowszego trendu podłączania i zarządzania różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi smartfonem (na którym zainstalowana jest dedykowana aplikacja), pilotem lub przyciskiem. W przypadku produktów sterowanych przez aplikację - wszystkie urządzenia podłączone są do serwera za pośrednictwem sieci WiFi. Efekt jest taki, że urządzeniami możemy wówczas zarządzać z kanapy, samochodu, biura, czy będą w dalekich krajach na wakacjach. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające sterować urządzeniami w domu czy biurze w sposób całkowicie zdalny. Tego typu system smart hause pozwala na sterowanie np. roletami zewnętrznymi, światłem, czy na załączanie kawy w ekspresie. W ofercie sklepu dlaelektrykow.pl oferujemy w takiej opcji system Supla firmy Zamel.

Innego typu rozwiązanie pozwala na kombinowane operowanie urządzeniami: czyli przyciskami oraz pilotami. Są to np. systemy F&Wave, Zamel Exta Free czy Zamel Exta Live.

Co możemy zarządzać w ramach urządzeń inteligentnego domu? Dzisiaj w zasadzie wszystkim. Inteligentny dom pozwala na zarządzanie oświetleniem wewnętrznym, oświetleniem zewnętrznym (w ogrodzie, na podjeździe), spryskiwaczami w ogrodzie, fontanną, roletami, bramą garażową, bramą wjazdową, i nieskończoną ilością urządzeń elektrycznych, które przystosowane są do technologii smart house. Co ciekawe – systemy inteligentnego domu można projektować zarówno na etapie budowania domu, jak również w czasie modernizacji wcześniej wdrożonych urządzeń i systemów. Wszystko bowiem zależy od wyboru poszukiwanych rozwiązań smart home oraz konieczności wprowadzenia ewentualnych zmian w okablowaniu, jeśli wybrany zostanie przewodowy system inteligentnego domu.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
rodzaj produktu
więcej... mniej
Cena
53 528
Producenci