Filtrowanie

Kategorie
więcej mniej
Ilość żył
więcej mniej
Przekrój żyły [mm2]
więcej mniej
Producenci
Cena
0 26

Przewody instalacyjne

Widzisz 1 - 12 z 102 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 102 produktów

Przewody instalacyjne do układania na stałe wykorzystywane są do wykonania instalacji elektrycznych wewnątrz budynków. Bez nich nie powstałby żaden obiekt mieszkalny, biuro, czy obiekt handlowo – usługowy. W kategorii przewodów instalacyjnych znaleźć można przewody jednożyłowe (DY, LGY) i wielożyłowe (YDY, YDYp). Wszystkie przewody instalacyjne posiadają literowe oznaczenia. Litera Y oznacza, że przewód pokryty jest powłoką polwinitową. D – oznacza, że przewód wykonany jest jednodrutowy, a L – to linka wielodrutowa. Więcej informacji na temat oznaczenia kabli i przewodów znaleźć można w naszym przewodniku.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można przewody instalacyjne miedziane – materiał ten jest odporny na korozję i bardzo ciągliwy, dzięki czemu prace instalacyjne oparte na przewodach miedzianych są łatwe. Stosowane są w pomieszczeniach suchych, w instalacjach narażonych na drgania oraz w miejscach, gdzie warunki wymagają wielokrotnego zginania przewodu przy jego układaniu oraz do połączeń ruchomych elementów wewnątrz maszyn i aparatów.

Dostępne w naszej hurtowni elektryczne przewody instalacyjne różnią się długością i przekrojem. Warto przed wyborem właściwego przewodu zapoznać się z danymi technicznymi i parametrami oferowanych przez nasz przewodów.