PRZERWA TECHNICZNA, PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Przewody instalacyjne

Przewody instalacyjne do układania na stałe wykorzystywane są do wykonania instalacji elektrycznych wewnątrz budynków. Bez nich nie powstałby żaden obiekt mieszkalny, biuro, czy obiekt handlowo – usługowy. W kategorii przewodów instalacyjnych znaleźć można przewody jednożyłowe (DY, LGY) i wielożyłowe (YDY, YDYp). Wszystkie przewody instalacyjne posiadają literowe oznaczenia. Litera Y oznacza, że przewód pokryty jest powłoką polwinitową. D – oznacza, że przewód wykonany jest jednodrutowy, a L – to linka wielodrutowa. Więcej informacji na temat oznaczenia kabli i przewodów znaleźć można w naszym przewodniku.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można przewody instalacyjne miedziane – materiał ten jest odporny na korozję i bardzo ciągliwy, dzięki czemu prace instalacyjne oparte na przewodach miedzianych są łatwe. Stosowane są w pomieszczeniach suchych, w instalacjach narażonych na drgania oraz w miejscach, gdzie warunki wymagają wielokrotnego zginania przewodu przy jego układaniu oraz do połączeń ruchomych elementów wewnątrz maszyn i aparatów.

Dostępne w naszej hurtowni elektryczne przewody instalacyjne różnią się długością i przekrojem. Warto przed wyborem właściwego przewodu zapoznać się z danymi technicznymi i parametrami oferowanych przez nasz przewodów.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
ilość żył
więcej... mniej
przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
0 28
Producenci