Halogenowe

W kategorii żarówek halogenowych znajdują się żarniki i żarówki halogenowe o różnych kształtach, mocowaniach i zastosowaniu. Oferujemy żarówki halogenowe z trzonkiem E14 i E27, GU10, G9, G4, GU5.3 oraz żarniki halogenowe liniowe. Żarówki halogenowe zasilane są napięciem 230V. Żarówki tego typu maja dłuższą żywotność od żarówek tradycyjnych, dzięki zastosowanym w nich związkach chemicznych (jak halogenki fluoru, bromu, jodu). Są to źródła światła przeznaczone do montażu w oprawach wiszących, stojących, czy naświetlaczach (projektorach).

Żarówki z gwintem GU10, GU9, G4 oraz GU5.3 znajdują zastosowanie w oprawach oczkowych (halogenowych), kinkietach oppartyczn na żarówkach halogenowych lub oprawach stojących, czy biurkowych. Żarówki z trzonkiem GU9 i GU10 mają dodatkowo wbudowany odbłyśnik.

Żarówki halogenowe o trzonkach E14 i E27 są zamiennikiem klasycznej żarówki wolframowej. Ich zaletą jest 30% mniejszy pobór energii elektrycznej oraz wydłużona trwałość w porównaniu z wolframowym źródłem światła.

Żarniki halogenowe liniowe przeznaczone są do pracy w poziomie. Montowane są w naświetlaczach (projektorach) oraz lampach podłogowych. Żarówki halogenowe R7s można stosować w oświetleniu zewnętrznym i wewnętrznym: lamkach ściennych, sufitowych, w oświetleniu witryn i sklepów. Posiadają obustronne trzonki z obniżonymi zestykami.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na typ żarówki, ale również na jej barwę światła, czy moc – wszystkie niezbędne parametry zawarte techniczne zawarte są w opisie produktu lub w karcie katalogowej (do pobrania na stronie produktu).

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy produkty firm Osram, Kanlux oraz Lightech.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
0 14
Producenci