Świetlówki

Świetlówki to lampy fluorescencyjne (wyładowcze), w których światło emitowane jest przez luminofor wzbudzony przez promieniowanie ultrafioletowe powstałe wskutek wyładowania jarzeniowego w rurze wypełnionej gazem. Oferujemy świetlówki liniowe oraz kompaktowe.

Świetlówki liniowe (trójpasmowe) to lampy o podłużnym kształcie, zakończone obustronnie trzonkiem G13 lub G5. Mogą pracować w oprawach z konwencjonalnymi i elektronicznymi układami zapłonowymi. Doskonale sprawdzają się w szkołach, biurach, sklepach, domach budynkach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych, itd. Oprawy wykonane są z aluminium, klosz natomiast ze szkła. W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy lampy w długościach: 60 cm, 120 cm oraz 150 cm. Świetlówki liniowe to tzw. jarzeniówki, wciąż bardzo popularne na polskim rynku.

Świetlówka kompaktowa - jest to rodzaj lampy fluorescencyjnej (świetlówki) o kształcie zapewniającym małe wymiary gabarytowe. Świetlówki takie mają najczęściej kształt litery "U" lub spirali, ale oferujemy również świetlówki o kształcie kulistym. Świetlówki kompaktowe możemy podzielić na świetlówki ze zintegrowanym układem zapłonowym oraz na świetlówki wymagające opraw z takim układem. Oferujemy świetlówki kompaktowe o trzonkach E14, E27, G24Q-3, G24D-3, G24Q-2 i mocy od 8W do 26W. Źródła światła tego typu to tzw. żarówki energooszczędne – stanowiące zamiennik tradycyjnych źródeł światła. Są jednak od nich zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy świetlówki firm Osram, Narva, GE oraz Lightech.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
4 21
Producenci