Fotowoltaika

W kategorii FOTOWOLTAIKA oferujemy poszczególne elementy pozwalające na samodzielną budowę prostej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika pozwala – w dużym uproszczeniu – na przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Jego główną zaletą jest słońce, będące najcenniejszym źródłem energii, niezależnym od pracy elektrowni. 

Dobrze zaprojektowana i zrealizowana fotowoltaika pozwala na ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej, a tym samym na oszczędność związaną z rachunkami za energię elektryczną. Zalety tego nowoczesnego i proekologicznego rozwiązania są liczne - począwszy od faktu, iż jest to niewyczerpalne źródło energii, które pozwala na generowanie dziesiątek lat oszczędności, po wytrzymałość szacowaną na nawet dziesiątki lat. Nic więc dziwnego, że instalacja fotowoltaiczna cieszy się coraz to większą popularnością, wypierając dotychczasowe rozwiązania. Odnawialne Źródła Energii stanowią o przyszłości wielu gospodarstw - część z tych rozwiązań możesz zastosować już teraz.

Bez wątpienia to dzięki nim nie tylko będziemy wspierać naszą planetę, ale również zastosowujemy opłacalne rozwiązanie, obfitujące w niższe, comiesięczne rachunki. Montaż fotowoltaiki jest prosty, a sama konserwacja nie wymaga złożonych czynności specjalistów. W zastosowaniu tego rozwiązania pomoże sklep fotowoltaiczny, w którym to znajdziesz niezbędne elementy instalacji fotowoltaicznej.

W ofercie naszego sklepu dlaelektrykow.pl oferujemy podstawowe elementy instalacji fotowoltaicznej. Są wśród nich m.in. kable typu SOLAR, gniazda, łączniki i trójniki, rozdzielnice dedykowane tego typu instalacji, peszle, wyłączniki taryfowe, ograniczniki przepięć, różnicówki, czy bezpieczniki. Wszystkie te elementy instalacji fotowoltaicznej spełniają wymogi najwyższej jakości, dzięki czemu zapewnimy sobie tak cenne bezpieczeństwo.

Elementy instalacji fotowoltaicznej


Cała instalacja fotowoltaiczna słynie z dość prostej konstrukcji, złożonej z kilku elementów - paneli fotowoltaicznych, falownika, przewodów instalacyjnych oraz złączek i konstrukcji nośnej. 

Bez wątpienia okablowanie fotowoltaiki to podstawowy element całości instalacji solarnej. Oferujemy kable solarne czarne i czerwone 1x 4mm2 i 1x6mm2. Do tego peszle UV o średnicach 16, 20, 25 mm, wszystkie z pilotem ułatwiającym przeciąganie kabli. Również rozdzielnice energetyczne są dedykowane do tego typu instalacji fotowoltaicznych – oferujemy rozdzielnie n/t hermetyczne firmy Eletro-Plast Nasielsk, w kilku wersjach gabarytowych. Jeśli mowa o kablach solarnych – warto wspomnieć o elementach łączących, typu wtyczka, gniazdo i trójnik ułatwiających prowadzenie instalacji. W naszym sklepie elektrycznym tego typu elementy firmy MultiContact. Wśród produktów uzupełniających nie brakuje również ograniczników przepięć Pro-Tec, czy wyłączników taryfowych firmy Eaton.

Wszystkie te elementy instalacji fotowoltaicznej powstały w celu ułatwienia procesu instalacji, dzięki czemu możliwe będzie zastosowanie nowoczesnej technologii. Fotowoltaika w sklepie DlaElektrykow.pl spełnia najwyższe standardy. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi, dostępnymi produktami, dzięki którym instalacja fotowoltaiczna zagości w twoim gospodarstwie. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji, racząc swoją wiedzą i chęcią pomocy wobec dostępnych produktów. 

Filtruj według

rodzaj produktu
więcej... mniej
Producenci
Cena
0 3978