Filtrowanie

Kategorie
więcej mniej
Rodzaj materiału
więcej mniej
Producenci
Cena
2 523

Ochrona odgromowa i przepięciowa

Widzisz 1 - 12 z 61 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 61 produktów

Ochrona odgromowa i przepięciowa, czyli instalacje odgromowe i ograniczniki przepięć. Celem instalacji odgromowej i przepięciowej jest ochrona mienia przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Na skuteczną ochronę składają się takie elementy jak uchwyty i złącza, uziomy, bednarka i drut odgromowy, ograniczniki przepięć, iglice ścienno kominowe, czy skrzynki probiercze.

Bednarka i drut odgromowy to podstawowe elementy zewnętrznej ochrony odgromowej. Właściwy dobór bednarki ocynkowanej lub drutu odgromowego gwarantuje poprawne działanie systemu odgromowego. Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Drut odgromowy – podobnie jak bednarka – służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki.

Uchwyty i złącza instalacji odgromowej mają na celu skuteczne mocowanie bednarki lub drutu odgromowego do podłoża, ścian budynku, czy dachu. Uziomy mają za zadanie połączenie bednarki lub drutu odgromowego z podłożem i skuteczne odprowadzenie ładunku elektrycznego do podłoża celem zabezpieczenia budynku lub konstrukcji przed skutkami działania wyładowań.

Wewnątrz budynku o ochronę mienia przed skutkami wyładowań chronią nas ograniczniki przepięć , które są niezbędnym elementem ochrony urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej w budynkach. Redukują możliwość uszkodzenia ich podczas wyładowań atmosferycznych i skoków napięcia w sieci energetycznej. 

Zastosowanie właściwych elementów gwarantuje bezpieczeństwo życia i pracy. 

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firm Am-Kom, Pro-Tec i Next.