Instalacje odgromowe

Instalacja odgromowa to kompletny system, którego celem jest ochrona mienia przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Na skuteczną ochronę składają się takie elementy jak uchwyty i złącza, uziomy, bednarka i drut odgromowy, iglice ścienno kominowe, czy skrzynki probiercze. Mówiąc o instalacji odgromowej mamy na myśli instalację na zewnątrz budynków, obiektów, czy budowli. Niepożądane wyładowania atmosferyczne w zetknięciu z poprawnie zbudowaną instalacja odgromową zostaną zneutralizowane. Tego typu rozwiązania wymagane są we wszystkich zabudowaniach. 

Bednarka ocynkowana i drut odgromowy to podstawowe elementy zewnętrznej ochrony odgromowej. Właściwy dobór bednarki ocynkowanej lub drutu odgromowego gwarantuje poprawne działanie systemu odgromowego. Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Drut odgromowy – podobnie jak bednarka – służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki.

Uchwyty i złącza instalacji odgromowej mają na celu skuteczne mocowanie bednarki lub drutu odgromowego do podłoża, ścian budynku, czy dachu. Uziomy mają za zadanie połączenie bednarki lub drutu odgromowego z podłożem i skuteczne odprowadzenie ładunku elektrycznego do podłoża celem zabezpieczenia budynku lub konstrukcji przed skutkami działania wyładowań.
Zastosowanie właściwych elementów gwarantuje bezpieczeństwo życia i pracy. 

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firm Am-Kom, Pro-Tec i Next.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
2 621
Producenci