Zestaw sterowania bezprzewodowego do oświetlenia 1-kan. RZB-01 Exta Free ZAMEL

187,98 zł Brutto /szt.
1403226

Ostatnie sztuki: 2
Prezentujemy nasz stan magazynowy

Opis

Zestaw sterowania bezprzewodowego do oświetlenia 1-kan. RZB-01 Exta Free ZAMEL. Kompletny zestaw sterowania bezprzewodowego, do oświetlenia 1-kanałowego RZB-01, firmy ZAMEL. Jest to zestaw składający się z radiowego nadajnika jednoklawiszowego RNK-02 oraz odbiornika dopuszkowego ROP-01. Zestaw gotowy jest do pracy. Wystarczy zainstalować włącznik w dowolnie wybranym miejscu oraz podłączyć do instalacji odbiornik ROP-01. Do zestawu można dołączyć kolejne moduły systemu EXTA FREE, dlatego zestaw nie jest ograniczony. Natomiast dedykowany jest do obsługi jednego urządzenia, bądź kilku jednocześnie (podłączonych do jednego kanału).

Opis poszczególnych elementów zestawu:

- radiowy nadajnik klawiszowy 2-kanałowy RNK-02. To innymi słowy bezprzewodowy łącznik oświetlenia. Dzięki temu, że jest częścią systemu ZAMEL EXTA FREE współpracuje z szeroką gamą urządzeń, pozwalających na wygodne i nowoczesne zarządzanie urządzeniami w inteligentnym budynku.
Łącznik RNK-02 cechuje się bardzo eleganckim wzorem i niewielkimi rozmiarami. W porównaniu do standardowych łączników, jest bardzo cienki oraz płaski, dzięki czemu montować go można w zasadzie w dowolnym miejscu oraz na dowolnym podłożu.
Nadajnik RNK-02 posiada jeden klawisz, dzięki któremu można niezależnie sterować dwoma urządzeniami. Uzyskuje się taki efekt dzięki przypisaniu funkcji włącz/wyłącz pojedynczym mikroprzełącznikom. Czyli łącznik podzielony zostanie na dwie strefy: góra, dół i pojedyncze naciśnięcie strefy będzie powodowało włączenie lub wyłączenie urządzenia.
Na obudowie nadajnik znajduje się dioda LED, która informuje o tym, że sygnał radiowy jest wysyłany z nadajnika oraz alarmuje, gdy bateria jest na wyczerpaniu.
Za pomocą łącznika bezprzewodowego RNL-02 – w zależności od zaprogramowania - możemy włączać i wyłączać światło, ściemniać i rozjaśniać, podnosić lub opuszczać rolety, czy uruchamiać funkcje czasowe.

- radiowy odbiornik dopuszkowy 1-kanałowy ROP-01. Zadaniem radiowego odbiornika modułowego ROP-01 jest odbieranie sygnału z innych modułów sterujących EXTA FREE i załączanie przewodowo podłączonych do niego urządzeń elektrycznych, którymi mogą być źródła światła, elektrozawory, pompy obiegowe, układy wentylacji, grzejniki elektryczne, dzwonki.
Odbiornik przeznaczony jest do montażu w puszkach podtynkowych lub natynkowych oraz wewnątrz samych urządzeń. Posiada 1 kanał, stąd można podłączyć do niego jedno urządzenie. Maksymalne obciążenie kanału to 5A, przy napięciu prądu 230V. ROP-01 współpracuje ze wszystkimi modułami EXTA FREE oraz z wybranymi nadajnikami radiowymi. Dodatkowo stosując kontroler EFC-02 mini, modułem możemy zarządzać za pomocą smartfonu.
źródło: kanał youtube exta free - Zamel


Odbiornik można zaprogramować do pracy w czterech trybach:
- monostabilny – przekaźnik odbiornika działa tylko przez czas jaki użytkownik naciska klawisz łącznika - bistabilny - obsługiwany jednym przyciskiem – jedno naciśnięcie przycisku włącza przekaźnik, a kolejne naciśnięcie przycisku wyłącza przekaźnik
- załącz/wyłącz – obsługiwany przez dwa przyciski – naciśnięcie jednego włącznika włącza przekaźnik, naciśnięcie drugiego włącznika wyłącza przekaźnik
- czasowy – przekaźnik po naciśnięciu przycisku działa przez zaprogramowany czas – w standardzie jest to 15 sek., istnieje jednak możliwość wyłączenia przekaźnika przed upływem zaprogramowanego czasu.

Firma ZAMEL to wysokiej klasy specjalista w dziedzinie sterowania oświetleniem, systemów domofonowych i dzwonków, systemów bezpieczeństwa, sterowania radiowego, czy automatyki budynkowej. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znaleźć można m.in. dzwonki, domofony, automaty schodowe, przekaźniki czasowe na szynę DIN, przekaźniki bistabilne, czy wyłączniki zmierzchowe Zamel.

Dane szczegółowe producenta znaleźć można TUTAJ

Dane techniczne

częstotliwość
868 MHz
stopień szczelności
IP20
rodzaj produktu
zestaw
jednostka
/szt.

Produkty powiązane - sprawdź, czy nie potrzebujesz

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej
�atwe zwroty