Wyłączniki silnikowe

Wyłączniki silnikowe

Szukasz nowych, atestowanych wyłączników silnikowych? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów tego typu! W sprzedaży znajdziesz modele produkowane przez marki doceniane w branży, gwarantujące wysoką jakość oferowanych rozwiązań. 

Wyłącznik silnikowy i zabezpieczenia silnikowe

Wyłączniki silnikowe poza podstawową funkcją włączania i wyłączania prądu zasilającego silnik oraz rozdzielania obwodów prądowych z obciążeniem służą również do jego zabezpieczenia przed zniszczeniem na skutek zablokowanego rozruchu, przeciążenia (zwarcia), czy braku fazy w sieciach trójfazowych.

Zabezpieczenie przeciążeniowe chroniące uzwojenie silnika realizowane jest przez termiczny wyzwalacz, natomiast wyzwalacz elektromagnetyczny odpowiada za zabezpieczenie zwarciowe.

Wyłączniki z powodzeniem współpracują z silnikami zasilanymi zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym.

Przy prawidłowym doborze wyłącznika silnikowego do pracującego z nim silnika istotne jest zwrócenie uwagi na prąd znamionowy silnika, czułość na zanik fazy oraz prąd zwarciowy, po którym urządzenie jest nadal sprawne.

W tej kategorii produktów znaleźć można zarówno wyłączniki silnikowe magneto-termiczne, bloki syków pomocniczych, wyzwalacze napięciowe oraz obudowy natynkowe IP55 do wyłączników silnikowych. Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firmy Eaton Electric.

Czym jest wyłącznik silnikowy?

Wyłącznik silnikowy można określić mianem podzespołu zabezpieczającego, który jest montowany w systemach elektrycznych zasilających silniki – najczęściej we wszelkiego rodzaju urządzeniach niskiej mocy. Podstawową rolą, jaką taki wyłącznik pełni, jest ochranianie obwodów zasilania oraz samego silnika przed możliwymi uszkodzeniami wywołanymi zwarciem lub przeciążeniem w obrębie sieci elektrycznej.

Oferowane przez nas wyłączniki silnikowe, w zależności od modelu, mogą współpracować z instalacjami jednofazowymi i trójfazowymi. Dobór konkretnego wariantu jest uzależniony od indywidualnych cech instalacji elektrycznej. Warto także pamiętać, że takie wyłączniki rozróżnia się pod kątem ich mocy – duża gama produktów o odmiennych parametrach technicznych ułatwia znalezienie dokładnie takiego osprzętu, jakiego potrzebujesz!

Wyłącznik silnikowy działa, podobnie jak bezpiecznik, w sposób automatyczny. Stąd jego zastosowanie w instalacji elektrycznej zapewnia bardzo wysoki poziom jej ochrony. Podobnie wygląda kwestia osłony silnika, który dzięki takim zabezpieczeniom znacznie dłużej zachowuje sprawność i pełną funkcjonalność techniczną.

Cechy charakterystyczne wyłączników silnikowych

Konstrukcja wyłącznika silnikowego jest zazwyczaj niewielka, dzięki czemu osprzęt ten można zakładać nawet na bardzo małej przestrzeni roboczej. Zwraca się ponadto uwagę na fakt, że montaż takiego zabezpieczenia nie jest specjalnie skomplikowany, za to może przynieść w przyszłości odczuwalne korzyści.

Szybka i automatyczna reakcja wyłącznika na wykryte przeciążenie prowadzi także do podwyższenia poziomu ochrony przeciwpożarowej – a ogień w obrębie instalacji elektrycznej silnika z pewnością jest jednym z większych zagrożeń! 

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
10 358