Wyłączniki przeciwpożarowe, wyłączniki PPOŻ i ostrzegacze

Konieczność instalacji wyłączników przeciwpożarowych opisana jest w ustawie (Dz.U. nr 75 poz. 690 z 2002 roku). Wyłącznik przeciwpożarowy powinien znajdować się wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie wybuchu pożaru, a w związku z tym zagrożenia dla życia. Wyłącznik pożarowy powinien być umiejscowiony przy głównym wejściu do budynku lub przy głównym złączu. Wyłączniki przeciwpożarowe powinny być łatwo dostępne oraz właściwie oznaczone. Wyłączniki PPOŻ to podstawowe elementy ostrzegania w trakcie pojawienia się zagrożenia pożarowego.

Zadaniem włącznika przeciwpożarowego jest odcięcie dopływu energii elektrycznej do wszystkich urządzeń, które nie wspierają systemów przeciwpożarowych oraz gaśniczych. Do urządzeń, które nie mogą być pozbawione energii zalicza się: system alarmu pożarowego, wentylację pożarową, windy dla ekip ratowniczych, systemy zabezpieczeń pożarowych, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, pompy pożarowe oraz dźwiękowy system ostrzegania.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy ręczne ostrzegacze pożarowe, młoteczki do ROP, czy szybki do ROP.

Ręczny ostrzegacz pożarowy to wyłącznik przeciwpożarowy ROP załączany przyciskiem po uprzednim zbiciu szybki. Ten niewielkich gabarytów element montowany jest natynkowo lub podtynkowo. Przednia szybka jest tak skonstruowana, by łatwo ulec zniszczeniu pod naciskiem uderzenia. Pod nią znajduje się przycisk, który powoduje załączenie się instalacji p.poż. – posiadamy ostrzegacze w dwóch wersjach: automatyczny (w którym po stłuczeniu szybki wyłącznik ROP załącza się samoczynnie) oraz manualny (którego działanie należy zainicjować poprzez ręczne wciśnięcie przycisku).

Młoteczek  dedykowany do łącznika ROP przyklejany do obudowy. Ułatwia stłuczenie szybki w ręcznym ostrzegaczu pożarowym, w przypadku zagrożenia. Oferujemy również wymienne szybki do ręcznego ostrzegacza pożarowego.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty lidera automatyki i urządzeń przeciwpożarowych ROP – firmy Elektromet z Dzierżoniowa.

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
3 121