Baterie i akumulatory

Baterie, czyli jednorazowe źródła energii oraz akumulatory, czy źródła prądu wielokrotnego ładowania. Sklep internetowy dlaelektrykowe.pl oferuje jednorazowe: baterie alkaiczne oraz cynkowo – węglowe.

Baterie alkaiczne wypełnione są  roztworem, stosowanym w charakterze elektrolitu. Jej działanie jest identyczne jak baterii cynkowo – węglowej. Jednak ze względu na rodzaj wypełnienia – żywotność tej pierwszej jest zdecydowanie dłuższa. Wśród baterii alkaicznych oferowanych przez nas znaleźć można: LR03, LR06, LR14, LR20, 6LR61 i LR3R12. Różnią się one pojemnością i wymiarami. LR03 to popularnie zwane małe paluszki (AAA) – często stosowane w zasilaniu np. pilotów. LR06 to tradycyjne baterie paluszki, wykorzystywane w zasilaniu np. większości latarek. LR14 to tzw. grube paluszki używane do zasilania m.in. przenośnych odtwarzaczy, czy latarek. 6LR61 to 9V bateria płaska w kształcie prostokąta, często stosowana w zasilaniu dzwonków bezprzewodowych i czujników. Bateria płaska LR3R12 o napięciu 4,5V stosowana jest w zasilaniu latarek i innych urządzeń przenośnych – coraz rzadziej stosowana, ponieważ wyparta została przez adaptery 3R12/3LR6 na baterie AA.

Baterie cynkowo – węglowe znajdują zastosowanie w urządzeniach o niewielkim poborze prądu (do 100mA), takich jak latarki, zabawki, kalkulatory, zegary, piloty, gry elektroniczne, radia, budziki oraz golarki, elektryczne szczoteczki do zębów i różnego rodzaju sprzęt pomiarowy. Charakteryzują się niskim kosztem produkcji i niską ceną.

Baterie oferowane przez nasz sklep elektryczny to produkty firmy SONY.

Filtruj według

napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
0 12
Producenci