Baterie i akumulatory

Baterie, czyli jednorazowe źródła energii oraz akumulatory, czy źródła prądu wielokrotnego ładowania. Sklep internetowy dlaelektrykowe.pl oferuje jednorazowe baterie alkaiczne jednorazowego użytku. Baterie alkaiczne wypełnione są  roztworem, stosowanym w charakterze elektrolitu. Jej działanie jest identyczne jak baterii cynkowo – węglowej. Jednak ze względu na rodzaj wypełnienia – żywotność tej pierwszej jest zdecydowanie dłuższa.

Wśród baterii alkaicznych oferowanych przez nas znaleźć można: LR03, LR06, LR14, LR20, 6LR61. Różnią się one pojemnością i wymiarami. LR03 to popularnie zwane małe paluszki (AAA) – często stosowane w zasilaniu np. pilotów. LR06 to tradycyjne baterie paluszki, wykorzystywane w zasilaniu np. większości latarek. LR14 to tzw. grube paluszki używane do zasilania m.in. przenośnych odtwarzaczy, czy latarek. 6LR61 to 9V bateria płaska w kształcie prostokąta, często stosowana w zasilaniu dzwonków bezprzewodowych i czujników. 

Dziś małe baterie różnego kształtu, mocy i gabarytów – są powszechnie stosowane w życiu codziennym. Ładujemy nimi zarówno latarki przenośne, jak i radia, odtwarzacze CD, myszki komputerowe, czy piloty do TV. Bez nich codzienne funkcjonowanie byłoby znacznie trudniejsze.  
Baterie oferowane przez nasz sklep elektryczny to produkty firmy Varta.

W kategorii tej znaleźć można również akumulator do systemów alarmowych Satel. Oferowany w naszej hurtowni elektryczne model 12V ma pojemność 7Ah.

Filtruj według

napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
1 8
Producenci