Bezpieczniki topikowe

Bezpieczniki topikowe

Wkładka bezpiecznikowa, potocznie zwana bezpiecznikiem służy do zabezpieczania instalacji elektroenergetycznych przed skutkami zwarć i przeciążeń oraz do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym. Oferowane przez nas wkładki bezpiecznikowe (wkładki topikowe) różnią się parametrami, ze względu na swoje przeznaczenie, gwarantując niezawodne zabezpieczenie elementów energoelektronicznych.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego, wśród wkładek bezpiecznikowych, wyróżniają się: WTS, WTZ, D0-1 oraz D0-2. Wkładka WTS to wkładka topikowa o działaniu szybkim. WZ – to wkładka topikowa o działaniu zwłocznym. D01 (2-16 A) i D02 (20-63 A) to wkładki małogabarytowe, do montażu na szynie TH-35. 

Te małogabarytowe bezpieczniki topikowe przeznaczone są głównie do zastosowań w gospodarstwach domowych. Wkładki posiadają kolorowy wskaźnik zadziałania widoczny kiedy wkładki są zamontowane w główce bezpiecznikowej i gnieździe bezpiecznikowym. Dzięki nim możliwe jest m.in. zabezpieczenie przewodów, zabezpieczenie transformatorów, zabezpieczenie silników.

Wszystkie wkładki bezpiecznikowe topikowe i bezpieczniki topikowe oferowane przez nasz sklep elektryczny pochodzą od polskiego producenta, firm ETI oraz VCX, gwarantując zabezpieczenie urządzeń elektroenergetycznych górniczych.

Bezpieczniki topikowe budowa

Standardowy bezpiecznik topikowy składa się z kilku elementów. Całość tworzą: wkładka topikowa, podstawa bezpiecznikowa, wstawka kalibrowa, nośnik i osłona. W momencie zwarcia lub przeciążenia w instalacji elektrycznej dochodzi do stopienia elementu topikowego, który „wychwytuje” nadmierne natężenie prądu, co z kolei wyzwala reakcję w postaci przerwania obwodu.

Jeśli w Twoim domu doszło do awarii, bezpieczniki uległy stopieniu – to oznacza, że konieczna będzie wymiana ich na nowe. Właśnie dlatego naszym Klientom zawsze polecamy zakup kilku sztuk dodatkowo, by w razie awaryjnej sytuacji mogli przywrócić sprawność swojej instalacji elektrycznej. Niewielka cena za bezpiecznik tego rodzaju sprzyja zrobieniu małych zapasów na domowy użytek!

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
1 10
Producenci