Filtrowanie

Moc [W]
więcej mniej
Rodzaj trzonka
więcej mniej
Barwa światła
więcej mniej
Cena
1 10
Producenci

Do najbliższej wysyłki pozostało 10:39

Żarówki LED E14

Widzisz 1 - 12 z 15 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 15 produktów

Żarówka LED z trzonkiem E14 (potocznie zwanym małym gwintem) to alternatywa dla tradycyjnej żarówki z gwintem E14. Żarówki tego typu oferowane w sklepie internetowym dlaelektrykow.pl występują w różnych kształtach i wykonane są z różnych materiałów. Lampy LED E14 mogą mieć klosz wykonany z tworzywa sztucznego lub ze szkła. Nie ma to wpływu na użytkowanie żarówki – ale ma istotny wpływ na cenę produktu.

W naszej ofercie posiadamy żarówki E14 o kształcie klosza wydłużonym (typu świeczka), o kształcie kulki, podłużnej bańki, czy z płaską główką. Dostępna jest również żarówka filamentowa. Wszystko bowiem zależy od miejsca przeznaczenia montażu żarówki oraz sposobu, w jaki ma oddawać światło do otoczenia. Do tego dochodzą jeszcze kwestie stopnia przepuszczalności klosza żarówki: występuję bowiem żarówki przezroczyste oraz mleczne. Przezroczysty klosz pozwala niemal w 100% oddać światło emitowane przez diody LED. Mleczna żarówka będzie miała bardziej przytłumione światło – ale za to nie będzie razić i niewidoczne dla oka pozostaną diody LED wewnątrz żarówki. Klosze mogą być również błyszczące lub matowe.

Najbardziej tradycyjną w kształcie i przypominającą tradycyjne lampy żarowe jest żarówka filamentowa. Budową zewnętrzną, jak i rodzajem diody przypomina żarówkę świecową i oddaje światło o kącie 360 stopni. Inne modele żarówek E14 mogą mieć mniejszy kąt oddania światła i wbudowane inne diody - np. żarówka LED CORN, która swoim kształtem i budowa diody przypomina nieco kolbę kukurydzy, żarówka LED świeczka – kształtem przypomina świecę.

Przy doborze odpowiedniej żarówki – warto pochylić się i przemyśleć nie tylko moc, ale zweryfikować również pozostałe parametry techniczne poszukiwanej lampy: wymiary żarówki, strumień świetlny, temperaturze barwowej (światło zimne, ciepłe, a może neutralne?), stopniu szczelności (żarówka w pokoju/ biura, czy może do łazienki?).