Plafony

Szukasz estetycznych elementów oświetleniowych, które zapewniają komfortowe dla wzroku rozproszenie światła? W naszej ofercie znajdziesz plafony ścienne i sufitowe, za pomocą których zadbasz o wystrój swojego wnętrza, a także prawidłowe doświetlenie go światłem sztucznym. Lampy plafonowe są przy tym dyskretne, nie dominują nad aranżacją i zapewniają nastrojowe oświetlenie.

Jeśli chcesz odmienić swoje wnętrze sprawdź nasze małe i duże plafony sufitowe. Dzięki różnorodnej ofercie nadasz swojej aranżacji wyjątkowego charakteru - zarówno w stylu glamour, jak i stylu skandynawskim, rustykalnym czy loftowym.

Plafony sufitowe

Plafoniery – zwane często plafonami – to ścienne i sufitowe oprawy oświetleniowe. Idealne sprawdzają się w przestrzeniach użyteczności publicznej oraz w oświetleniu niewielkich pomieszczeń, gdzie liczy się ergonomia wykończenia.

Plafony to niewielkich wymiarów oprawy oświetleniowe z wymiennym źródłem światła. Zazwyczaj jest to tradycyjna żarówka E27, która w prosty sposób można wymienić, gdy zajdzie taka potrzeba. W naszej ofercie znajdują się modele z czujnikiem ruchu oraz bez czujnika ruchu.

Lampy z czujnikiem (PIR lub MV) montowane są w miejscach, gdzie ważne są względy ekonomiczne, a więc wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że użytkownik nie wyłączy lampy, gdy będzie to konieczne. Lampy sufitowe plafony z czujnikiem to przede wszystkim wygoda użytkowania – w automatyczny sposób włączają światło na określony czas, gdy w zasięgu czujnika wykryty zostanie ruch.

Plafon sufitowy bez tego czujnika to tradycyjne plafony naścienne i podsufitowe, załączane i wyłączane ręcznie. Są tańsze od modeli z czujnikiem ruchu. Oferujemy sufitowe i ścienne lampy plafonowe (tzw. kinkiety lampy) w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Wszystkie dostępne w sprzedaży modele wykonane są z trwałych materiałów, takich jak szkło czy metal. Klasyczne i nowoczesne, stanowią ciekawy element dekoracyjny i oświetleniowy.

Gdzie warto montować plafony?

Lampy plafonowe można montować w dowolnych pomieszczeniach – są uniwersalne i dostępne w tak wielu wzorach, że mogą być dopasowane do aranżacji każdego charakteru. Mogą być minimalistyczne lub bardziej ozdobne, dekorowane na przykład kryształkami. Zaletą takich lamp sufitowych czy ściennych jest przyjemne dla wzroku, odpowiednio rozproszone światło. Nie jest ono rażące czy drażniące wzrok, stąd może się sprawdzić w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Montowane pod sufitem lampy plafonowe nie zabierają tyle przestrzeni, co klasyczne oprawy wiszące. Z tego względu są często wybierane jako źródła światła do niższych pomieszczeń, w których żyrandol byłby całkowicie niepraktyczny i w znacznym stopniu zaburzałby estetykę wnętrza.

Ponieważ światło rozpraszane przez plafoniery sufitowe jest wyjątkowo komfortowe i przyjemne dla oczu, takie lampy nadają się również do łazienek czy pokoi kąpielowych. Ich światło nie odbija się również tak intensywnie w lustrach, co jest często spotykanym problemem w przypadku typowych kinkietów. 

W takich jednak pomieszczeniach, ze względu na podwyższoną wilgotność, musisz zakładać plafony z odpowiednim poziomem szczelności. Zalecana jest klasa przynajmniej IP44.

Klasyczne plafoniery to produkty warte polecenia, zwłaszcza w montażu na korytarzach, klatkach schodowych, łazienkach, w kuchni, w garażach, warsztatach, magazynach i w przypadku każdych innych, niskich pomieszczeń. Wszystkie modele plafonier mają górną granicę mocy – warto więc przed zakupem sprawdzić wszystkie dane techniczne produktu, wymiary, informacje o przeznaczeniu czy sposobie montażu, aby dobrać najbardziej optymalną wersję plafonu.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy plafoniery takich producentów jak Lightech, czy Lena.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
czujnik ruchu
więcej... mniej
Cena
27 123
Producenci