Plafoniery

Plafoniery – zwane często plafonami – to ścienne i sufitowe oprawy oświetleniowe. Idealne sprawdzają się w przestrzeniach użyteczności publicznej oraz w oświetleniu niewielkich pomieszczeń, gdzie liczy się ergonomia wykończenia.

Plafoniery to niewielkich wymiarów oprawy oświetleniowe z wymiennym źródłem światła. Zazwyczaj jest to tradycyjna żarówka E27, która w prosty sposób można wymienić, gdy zajdzie taka potrzeba. W naszej ofercie znajdują się plafoniery z czujnikiem ruchu oraz bez czujnika ruchu.

Plafony z czujnikiem ruchu (PIR lub MV) montowane są w miejscach, gdzie ważne są względy ekonomiczne, a więc wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że użytkownik nie wyłączy lampy, gdy będzie to konieczne. Plafoniery z czujnikiem ruchu to jednak przede wszystkim wygoda użytkowania – w automatyczny sposób włączają światło na określony czas, gdy w zasięgu czujnika wykryty zostanie ruch.

Plafoniery bez czujnika ruchu to tradycyjne plafony naścienne i podsufitowe, załączane i wyłączane ręcznie. Są tańsze od modeli z czujnikiem ruchu.

Klasyczne plafoniery z czujnikiem ruchu lub bez to produkty warte polecenia, zwłaszcza w montażu na korytarzach, klatkach schodowych, w garażach, warsztatach, czy magazynach. Wszystkie modele plafonier mają górną granicę mocy – warto więc przed zakupem sprawdzić wszystkie dane techniczne produktu, wymiary, informacje o przeznaczeniu, czy sposobie montażu, aby dobrać najbardziej optymalną wersję plafonu.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy plafoniery takich producentów jak Lightech, czy Lena.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
czujnik ruchu
więcej... mniej
Cena
12 105
Producenci