Przekaźniki elektryczne i gniazda do przekaźników

Przekaźniki elektrycznePrzekaźniki elektryczne to urządzenia odpowiadające za przekazanie sygnału (prądowego lub napięciowego) we wskazane miejsce po spełnieniu pewnych warunków logicznych lub przerwania obwodu (czyli zaprzestanie dostarczania sygnału) gdy dany warunek logiczny wystąpi. Stąd w parametrach przekaźników spotkać można wartości: normalnie otwarty, normalnie zamknięty lub przełączane (przełączne).            

Na rynku występuje ogromna oferta przekaźników. Podzielić je można w zależności od sposobu montażu oraz/lub przeznaczenia (funkcji). Najpopularniejsze to:

- przekaźniki instalacyjne do montażu w puszkach instalacyjnych,

- przekaźniki przemysłowe przeznaczone do montażu bezpośrednio w układach elektrycznych (na płytkach drukowanych bądź w gniazdach przekaźnikowych),

- przekaźniki modułowe sprzęgające do montażu w rozdzielnicach modułowych,

- przekaźniki nadzorcze (spełniające kontrolę jakości nad przekazywanym sygnałem elektrycznym),

- przekaźniki czasowe,

- zaawansowane przekaźniki programowalne współpracujące z dedykowanym oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze PC,

-przekaźniki półprzewodnikowe – zbudowane wyłącznie z elementów elektronicznych, służące do zabezpieczania obwodów elektronicznych nieodpornych na duże skoki wartości prądu elektrycznego.

Gniazda przekaźników ułatwiają montaż przewodników w obwodzie elektrycznym oraz gwarantują natychmiastową wymianę uszkodzonego elementu.

Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje przekaźniki elektryczne firmy Relpol.

 

Gniazda do przekaźników

W asortymencie naszego sklepu dostępne są również gniazda do przekaźników elektrycznych. Pełnią one istotną rolę w całej instalacji – pozwalają przede wszystkim na prawidłowy montaż przekaźnika i muszą być dobierane zgodnie z jego typem. Ma to znaczenie także ze względu na ryzyko wystąpienia spięcia w przypadku nieprawidłowego zestawienia takiego osprzętu.

W sprzedaży oferujemy gniazda przekaźników dostosowane do poszczególnych rodzajów osprzętu – każdy produkt został opisany w swojej karcie produktu, dzięki czemu bez problemu zestawisz ze sobą te elementy. Wybierając gniazdo pasujące do przekaźnika (lub odwrotnie) upewnij się, że prawidłowo dopasujesz wartości wyjścia/styków i wejścia/cewki.

Oferowane przez gniazda do przekaźników mogą być wyposażone w różne warianty zacisków – zazwyczaj są to mocne i trwałe zaciski śrubowe lub sprężynowe. Możesz ponadto spotkać się z gniazdami do przekaźników przeznaczonymi do układów drukowanych czy do lutowania. Po dopasowaniu pod kątem specyfikacji przekaźnika do gniazda może ono zostać zamocowane na szynie lub na płycie. Sposób instalacji jest stosunkowo prosty i zapewnia uzyskanie optymalnych warunków pracy takiego zestawu.

Nasi doradcy z przyjemnością udzielą także dodatkowych informacji związanych z wyborem miejsca montażu w związku z dalszym przeznaczeniem tak gniazda, jak i samego przekaźnika.

 

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
21 49
Producenci