Obudowy i rozdzielnice

Obudowy i rozdzielnice to ważny element łącznikowy i wykończeniowy instalacji elektrycznej. W zależności od przeznaczenia możemy wyróżnić: obudowy energetyczne, metalowe NN (natynkowe lub podtynkowe), z tworzywa NN (natynkowe lub podtynkowe) i wyposażenie rozdzielnic NN.

Obudowy energetyczne termoutwardzalne znajdują zastosowanie przy tzw. parkowaniu rozłączników listwowych. Obudowa ma możliwość montażu aparatów listwowych na szynach miedzianych. Są to obudowy termoutwardzalne STN, fundamenty termoutwardzalne STN i płyty montażowe.

Obudowy metalowe NN to różnego rodzaju  obudowy hermetyczne, licznikowe, modułowe i rozdzielnice podtynkowe. Wykonane z blach stalowej, wykorzystywane są w przemyśle i gospodarstwie domowym, jako elementy urządzeń rozdzielczo sterowniczych. Są to rozdzielnice modułowe, czy licznikowe obudowy natynkowe.

Obudowy z tworzywa NN to m.in. obudowy hermetyczne, skrzynki, obudowy izolacyjne, rozdzielnice natynkowe i podtynkowe. Wykonane z tworzywa sztucznego znajdują zastosowanie głównie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym przy montażu aparatury modułowej w celu zapewnienie odpowiedniego stopnia ochrony aparatury. Są to rozdzielnice natynkowe i podtynkowe z tworzywa sztucznego, obudowy natynkowe i podtynkowe z tworzywa, obudowy hermetyczne i izolacyjne oraz zamki do rozdzielnic.

Złączki szynowe, szyny łączeniowe, opaski uziemiające, listwy zaciskowe, lampki i izolatory – to elementy wyposażenia rozdzielnic. 

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znaleźć można obudowy i rozdzielnice firm Incobex, Elektromet, Ergom, Next, Elektro-Plast, Baks i Pawbol.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
ilość modułów
więcej... mniej
ilość rzędów
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
Cena
0 644
Producenci