Liczniki energii elektrycznej (liczniki elektroniczne)

Solidny licznik energii elektrycznej to urządzenie, które zawsze precyzyjnie pokazuje stan zużycia prądu. Wybierając odpowiedni sprzęt tego rodzaju zyskujesz gwarancję prawidłowego rozliczania mediów. Licznik zużycia prądu staje się zatem elementem niezbędnym dla absolutnie każdej instalacji elektrycznej.

Liczniki zużycia energii elektrycznej umożliwiają rozliczenie kosztów zużytej energii pomiędzy jej dostawcą, a ostatecznym odbiorcą. Kolejny element, bez którego jakakolwiek instalacja elektryczna nie ma prawa funkcjonować.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy zarówno liczniki zużycia energii określane jako jednofazowe, jak i licznik prądu 3-fazowy. Część modeli liczników posiada ekrany LCD ułatwiające odczyt zużycia energii, a starsze modele regenerowane – mechanicznie działające elementy odczytu stanu licznika. Dane o zużyciu energii podawane są w najpowszechniej używanej jednostce miary, tj. kilowatogodzinie (kWh) lub – w zależności od zapotrzebowania na energię elektryczną – megawatogodzinie (MWh).

Liczniki zużycia energii elektrycznej

Na rynku rozróżnić można zasadniczo dwa typy liczników energii elektrycznej. Są to urządzenia indukcyjne lub liczniki prądu elektroniczne. Wyposażenie należące do drugiej grupy jest siłą rzeczy nowocześniejszym i z pewnością pewniejszym rozwiązaniem technologicznym. Liczniki elektroniczne dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego w przystępnych cenach.

Indukcyjne liczniki są bardzo charakterystyczne, ale i coraz rzadziej spotykane. O bieżącym zużyciu energii elektrycznej informuje w takich modelach metalowa tarcza obracająca się wokół własnej osi. W przypadku urządzeń takich, jak elektroniczny licznik poboru prądu użytkownik otrzymuje czytelną, jasną informację o sumarycznym zużyciu energii elektrycznej. W przypadku wprowadzenia odpowiednich ustawień w systemie urządzenia, wyświetla ono dodatkowo dane dotyczące obecnie wykorzystywanej taryfy, daty oraz godziny.

System elektroniczny sprawia, że licznik elektryczny może być odczytywany w sposób zdalny, za pomocą cyfrowej transmisji danych. Oznacza to większe bezpieczeństwo także dla właściciela – nie jest on zobowiązany do wpuszczania do domu inkasentów, którzy zajmowali się do tej pory odczytywaniem informacji z liczników. 

 

Licznik prądu jednofazowy i licznik prądu trójfazowy – czym się różnią?

W sprzedaży znajdują się jednofazowe i trójfazowe liczniki prądu (tzw. licznik prądu przemiennego trójfazowego). Czym różnią się między sobą? W przypadku liczników prądu jednofazowych mamy do czynienia z urządzeniami opracowanymi z myślą o standardowych instalacjach jednofazowych, gdzie napięcie sięga do 230 V. Instalacje tego typu spotykane są w domach oraz mieszkaniach i dotyczą standardowo systemów dwu- i trzyprzewodowych. 

Licznik prądu trójfazowy to natomiast urządzenie zgodnie z nazwą przeznaczone do obsługi instalacji trójfazowych, to jest o napięciu 400 V, które stają się już standardowymi systemami, przede wszystkim w nowym budownictwie czy w budynkach przemysłowych. To w takich bowiem mieszkaniach czy domach zakładane są elektryczne układy ogrzewania czy indukcyjne płyty kuchenne. Oferowane przez nas trójfazowe liczniki zużycia prądu przystosowane są do bieżącej obsługi instalacji składającej się z czterech lub pięciu przewodów.

Licznik elektroniczny powoli wypiera z rynku indukcyjne liczniki energii. Rozwój technologii sprawia, że liczniki oparte na elektromechanicznej zasadzie działania odchodzą do lamusa technologii, a liczniki elektroniczne zaczynają oferować dodatkowe możliwości, ułatwiające ostatecznemu klientowi ich codzienne użytkowanie. Mamy tu na myśli między innymi możliwość przedpłacania za energię elektryczną – znakomite rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania, czy apartamenty.

Oferujemy liczniki do montażu na szynie TH35, na tablicy licznikowej, jak i gniazdowe watomierze do weryfikacji zużycia prądu. Watomierz może być 1-taryfowy, jak i 2-taryfowy. Obie wersje możemy zaproponować w naszym sklepie. Watomierz – czyli kalkulator energii elektrycznej umożliwia sprawdzenie zużycia prądu elektrycznego i obliczenie kosztów zużytej energii podłączonego urządzenia.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy liczniki energii elektrycznej m.in. firm F&F, Next, Orno i Bemko.

Pełną ofertę asortymentu produktów z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących wyboru oraz zakupu odpowiedniego elementu, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z doradcą!

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
ilość faz
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
32 466
Producenci