Lampki sygnalizacyjne

Lampki sygnalizacyjne

W naszym asortymencie znajdziesz duży wybór takich akcesoriów, jak lampy sygnalizacyjne o różnych kolorach opraw. Tego typu osprzęt znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Chociaż nie stanowi zazwyczaj obowiązkowego wyposażenia, to często okazuje się naprawdę pomocnym rozwiązaniem technicznym. 

Rodzaje lampek sygnalizacyjnych

Modułowe lampki sygnalizacyjne (kontrolne) przystosowane są do montażu na szynie DIN. Ich zadaniem jest wskazywanie stanu obwodu elektrycznego. Ich uniwersalność nie tylko dotyczy samego montażu, ale możliwości dostosowania koloru lampki (czerwona, zielona lub pomarańczowa). Osobno wymienna jest również żarówka sygnalizacyjna. W tej kategorii produktów oferujemy lampki sygnalizacyjne 1-fazowe, same klosze do lampek oraz żarówki do lampek sygnalizacyjnych.

Lampki sygnalizacyjne 1-fazowe na szynę TH-35 wykorzystywane są jako wskaźnik obecności 1 fazy w obwodzie elektrycznym. Dzięki wzmocnionej obudowie doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. W zależności od modelu oferujemy lampki modułowe czerwone, zielone oraz pomarańczowe. Są to produkty firmy Eaton oraz F&F. Lampka sygnalizacyjna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia rozdzielni w aparaturę modułową.

Klosze z tworzywa sztucznego to elementy dodatkowe, produkowane przez firmę GE. Stanowią oprawę żarówki w lampce kontrolnej. W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy klosze w kolorze czerwonym i zielonym. W ofercie GE znajdują się również żarówki do lampek modułowych. To specjalistyczne źródła światła (neonówki) na napięcie 230V.

Przed zakupem warto zapoznać się z opisem i danymi technicznymi produktów, aby lampka sygnalizacyjna modułowa była odpowiednio dobrana do zadania w danym obwodzie elektrycznym. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy lampki takich producentów jak Bemko, Eaton, Legrand, F&F, GE i Schneider Electric.

Do czego wykorzystuje się lampy sygnalizacyjne?

Produkty należące do kategorii lamp sygnalizacyjnych to wyposażenie, które zgodnie ze swoją nazwą pozwala wyraźnie zasygnalizować odbywający się właśnie proces technologiczny czy wskazać obszar, na którym warto zachować szczególną ostrożność.

Pełniąc taką rolę lampy sygnalizacyjne montowane są w takich obiektach, jak zakłady produkcyjne, magazyny czy inne budynki przemysłowe. W miejscach tego typu konieczne jest bowiem prawidłowe sygnalizowanie zachodzących wokół zmian. Jeśli wokół pracuje do tego duża grupa ludzi, lampy stają się uniwersalnym i zrozumiałym dla każdego narzędziem przekazującym konkretne informacje w sposób wizualny, a niekiedy również dźwiękowy.

Lampy sygnalizacyjne do użytku domowego

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że lampy sygnalizacyjne nie są używane tylko w przemyśle. Wiele osób styka się z nimi na co dzień, także na własnej posesji. W końcu wszystkie elementy obsługiwane automatycznie, czyli najczęściej bramy wjazdowe lub garażowe, są wyposażane w pojedyncze lampki sygnalizacyjne – a niekiedy nawet w bardziej rozbudowane systemy.

Najbardziej nowoczesne lampy przeznaczone do wysyłania sygnałów świetlnych i/lub dźwiękowych pracują w technologii LED, w której źródło światła stanowią specjalne diody. Pracują one bardzo wydajnie i oszczędnie, zapewniając nieprzerwane działanie nawet przez kilkanaście tysięcy godzin. Konstrukcje takich lamp sygnalizacyjnych są przy tym bardzo odporne – nie ulegają nagrzewaniu się, są trwałe i estetycznie wykonane. Na rynku znajdują się w końcu modele radzące sobie w bardzo niesprzyjających warunkach otoczenia, które pozostają odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
0 106