Gniazda bezpiecznikowe

Gniazda bezpiecznikowe

Gniazda bezpiecznikowe stanowią część bezpiecznika instalacyjnego, którego zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń i przewodów przed skutkami przeciążeń i zwarć w instalacji elektrycznej. W zależności od przeznaczenia – w ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy kilka modeli gniazd:

- gniazdo bezpiecznikowe okapturzone: przeznaczone jest do bezpieczników topikowych szklanych. Posiada główkę bezpiecznikową: 25A. W ofercie dlaelektrykow.pl mamy gniazda okapturzone pojedyncze, jak i 3x25A. Oba modele pracują z napięciem 500V.

- gniazdo bezpiecznikowe na szynę TH-35: dzięki swojej budowie przeznaczone są do montażu na szynie DIN w skrzynkach rozdzielczych. W hurtowni elektrycznej dlaelektrykow.pl posiadamy modele D0-1 i D0-2 pojedyncze i potrójne, z trzonkami E-14, E-18 i E-27 w różnych amperażach. Są to gniazda porcelanowe.

W stałej sprzedaży posiadamy gniazda firm Elmaro i ETI.

Gniazda bezpiecznikowe topikowe i tablicowe

Gniazda stosowane są w instalacjach, których prąd znamionowy osiąga wartości w granicach od 25 A do 100 A. Umieszcza się w nich wkładki topikowe, które odpowiedzialne są za sygnalizowanie wystąpienia wysokiego natężenia prądu. Gdy dochodzi do takiej sytuacji wkładka zaczyna się topić, a gniazdo reagując na ten sygnał odcina przepływ prądu.

Gniazda bezpiecznikowe są niezwykle trwałymi i skutecznymi elementami. Produkuje się je bowiem z porcelany. Ten materiał wybierany jest do produkcji przede wszystkim ze względu na właściwości izolujące. Jest też surowcem niepalnym i zachowuje dużą odporność mechaniczną. 

Jak zauważają specjaliści, pomimo wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań ochronnych, zabezpieczenia topikowe nadal pozostają skuteczne i chętnie wybierane. Do tej pory wykorzystuje się je we wszelkiego rodzaju instalacjach kablowych, a także w rozdzielnicach – i to zarówno w domach oraz mieszkaniach prywatnych, jak i w dużych obiektach przemysłowych.

Gniazda szynowe

Szukasz solidnego osprzętu elektrycznego? W naszym asortymencie dostępne są produkty takie, jak gniazda bezpiecznikowe tablicowe, gniazda bezpiecznikowe okapturzone oraz gniazda bezpiecznikowe na szynę din. Stanowią one część konstrukcji bezpieczników, zapewniając instalacji elektrycznej ochronę przed działaniem nadmiernego natężenia prądu. W sprzedaży znajdują się gniazda jednobiegunowe i wielobiegunowe. Dzięki takiemu rozgraniczeniu elektryk może z łatwością wybrać wariant najbardziej odpowiadający danemu systemowi i zapewnić instalacji wysoki poziom ochrony.

W przypadku pytań o dostępną aparaturę modułową - zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
12 56
Producenci