Filtrowanie

Długość [mb]
więcej mniej
Średnica zewnętrzna [mm]
więcej mniej
Odporność na ściskanie [N]
więcej mniej
Producenci
Cena
0 4

Rury gięte w tym peszel elektroinstalacyjny

Widzisz 1 - 12 z 29 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 29 produktów

Rury giętkie - zwane potocznie peszlami - to rury karbowane służące do osłony przewodów elektrycznych, telefonicznych lub światłowodowych. Dzięki swej elastycznej, karbowanej budowie ułatwiają prowadzenie kabli i przewodów po łuku, w różnych płaszczyznach. Peszle przeznaczone są do zabezpieczania instalacji elektrycznej w budownictwie i przemyśle przed czynnikami zewnętrznymi i wilgocią. 

Peszel elektroinstalacyjny umożliwia rozdział kabli i przewodów. Peszle można również zastosować kładąc go w bruzdach w ścianie (przed otynkowaniem) lub w podłogach przed wykonaniem wylewek – takie rozwiązania pozwalają na późniejsze wprowadzenie okablowania. Często spotykany jest również montaż peszli wraz z rurami elektroinstalacyjnymi - do prowadzenia instalacji elektrycznej natynkowo oraz wewnątrz ścian zabudowanych płytami gipsowo-kartonowymi.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy rury giętkie (peszle) wykonane z PP lub PVC. W zależności od potrzeb oferujemy peszle o średnicy 16, 20, 25, 32, 40 i 50 mm. W stałej sprzedaży mamy peszle białe i szare, w wersji z pilotem lub bez. Pilot to drut poprowadzony we wnętrzu peszla, który ułatwia wprowadzenie i przeciągnięcie przewodu wewnątrz rury karbowanej. To wygodne rozwiązanie, które przyspiesza prace montażowe podczas kładzenia instalacji elektrycznej.

Peszle sprzedawane są w krążkach po 25 lub 50m. Oferujemy wersje na 320 N oraz 750 N.

Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje rury giętkie firm Marmat i TT PLAST.