Przewody YSTY

Przewody YStY należą do kategorii kabli sterowniczych i zasilających o konstrukcji giętkiej. Ich określenie literowe można zatem rozwinąć jako:

  • St – przewód sterowniczy,
  • Y – w izolacji polwinitowej,
  • Y – w powłoce z polwinitu oponowego.

W naszym asortymencie dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu możesz zamówić dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujesz i to w przystępnej cenie. Wszystkie oferowane w sprzedaży przewody YStY są wyrobami atestowanymi i zostały objęte gwarancją producenta. 

Przewód sterowniczy giętki YSTY, z żyłami miedzianymi izolowanymi, numerowanymi. Posiada żyłę ochronną. Zastosowanie: do pracy w energetycznych urządzeniach kontrolnych, zabezpieczeniowych i sterowniczych, a także do zasilania w energię elektryczną. Stosowany tylko i wyłącznie wewnątrz budynków.

Nasz sklep elektryczny oferuje przewody YSTY 7x1mm2 oraz 7x1,5mm2.

 

Jak zbudowany jest przewód YStY?

Przewód YStY skonstruowany jest z giętkich żył o budowie wielodrutowej. Druty wykonane z surowca miedzianego zapewniają prawidłowe przewodzenie prądu, a więc i wysoką funkcjonalność przewodów. Żyły izolowane są polwinitem i skręcone w kierunku ośrodka (warstwami). Konstrukcyjnie przewody YStY są przystosowane do napięcia pracy 300/500 V.

Okablowanie tego rodzaju może pracować przy dopuszczalnej temperaturze od -5 do 70 stopni Celsjusza dla połączeń ruchomych i od -30 do 80 stopni Celsjusza jeśli jest ułożone na stałe. Zewnętrzna powłoka polwinitowa charakteryzuje się olejoodpornością, do tego w przypadku pożaru nie rozprzestrzenia ognia, zachowując przez pewien czas instalację w prawidłowym stanie technicznym.

 

Przewody YStY – gdzie znajdują zastosowanie?

Przewody YStY są przede wszystkim wykorzystywane do pracy w różnego rodzaju systemach kontrolnych, w tym do zasilania energetycznych urządzeń sterowniczych czy podzespołów charakterystycznych dla układów bezpieczeństwa. Przewód YStY może być ponadto z powodzeniem stosowany w środowisku przemysłowym. Jest powszechnie montowany w układach zasilania urządzeń pracujących w ramach linii produkcyjnych lub w instalacjach klimatyzacyjnych do użytku przemysłowego.

Opisana wyżej konstrukcja przewodów YStY pozwala na zakładanie ich w pomieszczeniach suchych oraz wilgotnych. Nie nadają się do montażu na zewnątrz. Giętka budowa żył skręconych do ośrodka zapewnia wytrzymałość na zginanie, stąd przewody te sprawdzą się nie tylko w przypadku połączeń stałych – można za ich pomocą tworzyć układy ruchome i obsługiwać przenośne odbiorniki energetyczne.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu internetowego. Oferujemy bogaty wybór osprzętu elektrycznego i produkty instalacyjne różnego typu. Nasi doradcy z przyjemnością udzielą także dodatkowych informacji w przypadku wątpliwości dotyczących wyboru odpowiednich akcesoriów. W razie pytań na temat oferty zachęcamy do skorzystania z opcji kontaktu. 

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
6 10