Rozłączniki dźwigniowe

Prowadzimy sprzedaż takich elementów, jak rozłączniki dźwigniowe. W rozumieniu ogólnym rozłącznik służy do prawidłowego rozłączania prądu w sytuacji wykrycia granicznych wartości znamionowych (nie współpracuje w przypadku konieczności rozłączania prądu typu zwarciowego) występujących w obwodzie.

Rozłącznik dźwigniowy, jako odmiana wyposażenia elektroinstalacyjnego, umożliwia ręczne wyłączenie prądu w krytycznej sytuacji. Charakterystyczna dźwignia, czy też przełącznik pozwala na błyskawiczną, manualną reakcję, która może uchronić instalację oraz przewody specjalistyczne przed uszkodzeniami. Taki element to niezbędna część wielu systemów energetycznych.

 

Co warto wiedzieć o rozłącznikach typu dźwigniowego?

Rozłączniki dźwigniowe mogą być montowane na standardowej szynie DIN, gdzie zazwyczaj bez trudu dopasować można je do pozostałej aparatury elektrycznej. W niektórych modelach zastosowane zostały hermetyczne oprawy o wysokim stopniu ochrony, które osłaniają rozłączniki przed działaniem wody, kurzu i innych zabrudzeń. Ponadto istnieje możliwość fizycznego zablokowania konstrukcji znajdującej się w pozycji OFF za pomocą kłódki. W ten sposób jeszcze efektywniej możesz ochronić podłączane przewody specjalistyczne. Stanowi to niezwykle ważną informację w przypadku planowania lub modernizowania przede wszystkim dużych instalacji, również tych o charakterze przemysłowym.

W przypadku rozłączników dźwigniowych w obudowie hermetycznej możesz montować je natynkowo, na zewnętrz obiektu budowlanego. Taka forma wykorzystania sprawia, że szybko możesz odłączyć obwód elektryczny w sytuacji wystąpienia niebezpiecznych warunków pogodowych. Do tego, w zależności od wybranego modelu rozłącznika, urządzenie to może pracować z prądem znamionowym o różnych wartościach.

Oferujemy duży wybór rozłączników dźwigniowych produkowanych przez doceniane w branży firmy. Wszystkie produkty są nowe i objęte gwarancją – w razie pytań prosimy o kontakt z zespołem doradców naszego sklepu internetowego!

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
21 23
Producenci