Sterowanie czasowe, wyłączniki i przekaźniki czasowe

Obecne przekaźniki czasowe to proste co do zasady działania urządzenia, jednak konstruowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Stąd w obecnych przekaźnikach czasowych standardem zaczynają być wyświetlacze LCD, a sama obsługa jest intuicyjna. Przekaźnik czasowy to jeden z podstawowych dziś elementów automatyki budynkowej.

Sterowanie czasowe za pomocą przekaźników znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Sterować za ich pomocą można ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, klimatyzacją, sygnalizacją  itp. Zegar sterujący do puszki pozwala na zarządzenia czasowe podłączonymi elementami, przy czym sam ten element jest schowany wewnątrz puszki instalacyjnej. Wyłącznik czasowy do puszki, wyłącznik czasowy do puszki, czy regulatory czasowe znajdują coraz szersze zastosowanie w codziennym użytkowaniu.

Podstawowym zadaniem przekaźników czasowych jest opóźnione wyłączanie i załączanie urządzeń elektrycznych z możliwością szerokiego wyboru zakresów czasowych (od 0,05 sekundy do 100 godzin). Przekaźniki montować można w różnego rodzaju obudowach elektrycznych, jak również w rozdzielnicach na szynach DIN (35mm). Na rynku można spotkać przekaźniki jedno-, dwu-, cztero - i wielo- funkcyjne.

Nowoczesne, wielofunkcyjne przekaźniki czasowe poza włączaniem i wyłączaniem urządzeń o wybranej godzinie umożliwiają również odliczanie czasu załączenia po pojawieniu się na styku napięcia zasilającego, symetryczną lub niesymetryczną współpracę osobnych funkcji przekaźnika, czy wygenerowanie pojedynczego 0,5s impulsu po upływie ustawionego czasu.

Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje przekaźniki czasowe na szynę DIN, programatory mechaniczne dobowe, zegary sterujące tygodniowe, zegary astronomiczne jedno- i dwukanałowe, sterowniki czasowe na szynę TH-35. Sprzedajemy produkty firm F&F oraz Bemko.

Przed zakupem konkretnego modelu – zachęcamy do weryfikacji opisu oraz danych technicznych konkretnego przekaźnika czasowego, aby dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
19 279