Bezpieczniki elektryczne

BEZPIECZNIKI ELEKTRYCZNE

Bezpieczniki to elementy układów elektrycznych, bez których instalacje elektrycznie nie mają prawa funkcjonować. Projekt profesjonalnej instalacji elektrycznej powinien zakładać różnego rodzaju zdarzenia, zagrażające bezpieczeństwu urządzeń wchodzących w jej skład i być przygotowanym do przeciwdziałania. Do tego właśnie przeznaczone są rozmaite urządzenia z zabezpieczające, w skład których wchodzą właśnie bezpieczniki.

Warto zadbać o bezpiecznik najlepszej jakości, ponieważ docelowo tylko taki właśnie ochroni obiekt przed pożarem powstałym na skutek zwarcia instalacji elektrycznej (zwarcie oznacza przypadkowe połączenie się przewodu zerowego z przewodem fazowym).

Wyłączniki nadprądowe instalacji elektrycznej

W naszej ofercie znaleźć można same bezpieczniki, jak i akcesoria umożliwiające montaż zgodny z ich przeznaczeniem. Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje bezpieczniki mocy, gniazda bezpiecznikowe, główki bezpiecznikowe, wkładki bezpiecznikowe oraz bezpieczniki automatyczne firm Eti, Kontakt Simon oraz VCX. Wszystkie je charakteryzują się jakością, trwałością i niezawodnością.

W katalogu naszych produktów znajdziesz również wyłączniki nadprądowe jednofazowe oraz wielofazowe. Takie elementy zastępują tradycyjne bezpieczniki topikowe – w odróżnieniu od nich odłączają prąd nie tylko w momencie zwarcia, ale też w przypadku wykrycia przeciążenia sieci. Ich działanie jest do tego natychmiastowe. Wyłączniki nadprądowe są przy tym trwalsze i nie ulegają przepaleniu, zatem po awarii wystarczy je tylko ponownie włączyć.

Wyłącznik nadprądowy jest w stanie zabezpieczyć zarówno instalację oświetleniową, jak i przewody doprowadzające prąd do gniazdek elektrycznych. Tym samym stają się wszechstronną formą zabezpieczenia każdego obiektu budowalnego. 

Dostępne w sprzedaży modele sprawdzą się zarówno w nowych instalacjach, jak i przy modernizowaniu już istniejących. 

Bezpieczniki elektryczne a przerwanie przepływu prądu

Wysokiej klasy, odporny bezpiecznik to element niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa każdej instalacji elektrycznej – czy to domowej, czy firmowej. Podłączone do jednego systemu urządzenia, w tym sprzęt AGD, RTV, komputerowy i inny stanowią spore obciążenie, co przekłada się na ryzyko powstawania wszelkiego rodzaju awarii i przepięć. 

Oferowane przez nas bezpieczniki to elementy, których zadaniem jest odcięcie dopływu prądu w momencie wykrycia jego nadmiernego natężenia. Dzięki temu ochroniona zostaje zarówno sama instalacja, jak i sprzęt do niej podłączony. Sprawnie działające bezpieczniki będą też przeciwdziałać porażeniom prądem czy pożarom towarzyszącym spięciom elektrycznym. 

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
0 87
Producenci