Taśmy izolacyjne

Taśmy izolacyjne służą do zabezpieczania odizolowanych części elektrycznych narażonych na przypadkowy styk i zwarcie. Jest to też najpowszechniej wykorzystywane akcesorium przez profesjonalnych elektryków jak i domowych użytkowników. Warunkiem jest wykorzystywanie taśm w instalacjach, w których napięcie nie przekracza 600V. Taśmy izolacyjne mogą wzmacniać już istniejące izolacje, bądź tymczasowo izolować naprawiane części przewodów elektrycznych. Za wytrzymałość kleju na taśmie odpowiada kauczukowy składnik bazowy.

Taśmy izolacyjne najlepszej jakości gwarantują odporność na ścieranie, zasady, kwasy, wilgoć oraz wszelkie warunku atmosferyczne. Można je więc stosować w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków.

Taśmy występują w różnych szerokościach i długościach oraz kolorystyce. Można więc dzięki nim oznaczać przewody. Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje taśmy izolacyjne sprzedawane pojedynczo bądź też w zestawach po 8 sztuk. U nas znajdziesz taśmę izolacyjną ogólnego stosowania w kolorze czarnym, czerwonym, żółto-zielonym, niebieskim, żółtym, brązowym, białym i zielonym. Wyjątkiem w tej kategorii produktów jest taśma samowulkanizująca czarna 5x19 IS219. Służy do hermetycznej izolacji, uszczelnień oraz napraw rur, przewodów, kabli, wtyków i złączek. Taśma bez kleju z kauczuku butylowego lub silikonu rozciąga się o kilkaset procent podczas owijania (wkoło), po zakończeniu aplikacji nośnik kurczy się do pierwotnej postaci dociskając się do podłoża i wulkanizując się ze sobą, łączy wszystkie warstwy taśmy i spaja ze sobą.

Wszystkie taśmy produkowane są przez NOWA PLUS.

Filtruj według

Cena
2 66
Producenci
kolor
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej