Dławiki kablowe

W asortymencie naszego sklepu z osprzętem elektrycznym znajdują się dławiki kablowe wysokiej jakości. Elementy tego rodzaju nazywane są również takimi określeniami, jak dławnice kablowe, przepusty kablowe czy też przelotki kablowe. Podstawową funkcją tych akcesoriów jest ochrona przewodów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz awariami wynikającymi z przepływu przez nie energii elektrycznej.

W zależności od modelu w sprzedaży znajdziesz dławiki elektryczne produkowane z takich materiałów, jak metal czy tworzywa sztuczne. W obu przypadkach surowiec zapewnia wysoką funkcjonalność elementu oraz jego trwałość.

Dławiki do kabli

Odpowiednio dobrany dławik do kabli będzie pełnił rolę ochronną, stabilizując jednocześnie działanie systemów elektrycznych różnego typu. Konstrukcja dławika przystosowana jest do pracy nawet przy zmiennym natężeniu prądu, niwelując jego negatywne oddziaływanie na instalację. 

Oferowane przez nas dławiki elektryczne dostępne są w różnych rozmiarach, które powinny być dobierane pod kątem średnicy przewodów, z jakimi mają współpracować. Przez dławik kablowy przeciągane są bowiem kable elektryczne tak, by przechodząc przez obudowę rozdzielnicy lub puszki elektrycznej nie ulegały mechanicznym uszkodzeniom i pęknięciom. 

Ponieważ takie miejsce łączenia jest także narażone na czynniki zewnętrzne, zadaniem dławika kablowego będzie częściowe izolowanie przełożonego przez niego przewodu. Stabilizując jednocześnie ułożony kabel przelotka czy też dławnica kablowa zapewni utrzymanie go w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji tak, by nie wyginał się w niekontrolowany sposób czy też nie skręcał, co z czasem mogłoby prowadzić do pęknięć i podobnych uszkodzeń na jego powierzchni.

Dławiki kablowe, zabezpieczając wejście czy wyjście przewodu w ramach instalacji elektrycznej traktowane są także jako osłony zapobiegające zjawisku tak zwanego zmęczenia materiału. Ponieważ kabel ustabilizowany za pomocą przelotki nie będzie się wyginał i obcierał o brzegi otworu w puszce czy rozdzielnicy, nie dojdzie do osłabienia jego konstrukcji. 

Dławiki elektryczne

Wspomnianą funkcją dławika jest osłona wejścia przewodu przed działaniem czynników zewnętrznych – innymi słowy ochrona przed zawilgoceniem czy zakurzeniem. Oferowane przez producentów osprzętu elektrycznego przelotki kablowe mogą zapewnić najwyższy stopień ochrony, osiągając poziom nawet IP 68. Warto przy tym wiedzieć, że ta klasa gwarantuje całkowitą pyłoszczelność oraz ochronę w przypadku ewentualnego zanurzenia w wodzie lub innej cieczy. 

Dławiki kablowe dobrej jakości stanowić będą trwałe elementy, przystosowane do intensywnej i wieloletniej eksploatacji. Pozostają odporne na skrajne różnice temperatury. Prawidłowo zamontowane zapobiegają wyrwaniu kabla i przypadkowemu uszkodzeniu instalacji czy samego urządzenia. 

Naszym Klientom zapewniamy dławik do kabli - oferowany zawsze w przystępnych cenach. W razie problemu z wyborem odpowiedniego wariantu zachęcamy serdecznie do kontaktu z doradcą, który odpowie także na pytania związane z parametrami technicznymi poszczególnych akcesoriów.

Filtruj według

Cena
0 11
Producenci
kolor
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej