Dławiki kablowe

Dławiki kablowe nazywane również przepustem kablowym. Umożliwia przeprowadzenie przewodu elektrycznego przez ściankę obudowy rozdzielnicy lub puszki instalacyjnej. Zadaniem głównym przepustu kablowego jest zabezpieczenie przewodu przed przetarciem izolacji w miejscu jego styku z krawędzią ścianki obudowy oraz uniemożliwienie przypadkowego wyrwania kabla z obudowy. Co więcej usztywnienia przewód w newralgicznym miejscu, a tym samym uodparnia go na zmęczenie materiału wynikające z jego zgięcia, a następnie przesuwania lub drżeń. Dławiki na przewody to podstawowe elementy w pracy każdego elektryka i elektroinstalatora.

Dławik kablowy PG ma konstrukcję zapobiegającą skręcaniu się kabla wewnątrz i dużą wytrzymałość na zerwanie. Dławiki gumowe do kabli zapewniają wysoki stopień szczelności, do IP68. Oferowane w komplecie z uszczelką i nakrętką. W zależności od modelu znaleźć można w naszym sklepie elektrycznym dławiki kablowe o różnych średnicach: od 7 do 48.
Dławiki elektryczne wykonane są z materiału odpornego na warunki atmosferyczne (np. poliamid 6.6). Najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych oraz gumy (bardzo rzadko jako elementy metalowe). Materiał zapewnia wytrzymałość, ma właściwości samogasnące i jest wolny od halogenów i fosforu.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje dławiki kablowe firmy NEXT.

Filtruj według

Cena
0 12
Producenci
kolor
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej