Do najbliższej wysyłki pozostało 2:48

Filtrowanie

Producent

Dławiki kablowe

Widzisz 1 - 12 z 13 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 13 produktów

Dławiki kablowe nazywane również przepustem kablowym. Umożliwia przeprowadzenie przewodu elektrycznego przez ściankę obudowy rozdzielnicy lub puszki instalacyjnej. Zadaniem głównym przepustu kablowego jest zabezpieczenie przewodu przed przetarciem izolacji w miejscu jego styku z krawędzią ścianki obudowy oraz uniemożliwienie przypadkowego wyrwania kabla z obudowy. Co więcej usztywnienia przewód w newralgicznym miejscu, a tym samym uodparnia go na zmęczenie materiału wynikające z jego zgięcia, a następnie przesuwania lub drżeń. 

Dławik kablowy PG ma konstrukcję zapobiegającą skręcaniu się kabla wewnątrz i dużą wytrzymałość na zerwanie. Zapewniają wysoki stopień szczelności, do IP68. Oferowane w komplecie z uszczelką i nakrętką. W zależności od modelu znaleźć można w naszym sklepie elektrycznym dławiki kablowe o różnych średnicach: od 7 do 48.
Dławiki kablowe wykonane są z materiału odpornego na warunki atmosferyczne (np. poliamid 6.6). Najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych oraz gumy (bardzo rzadko jako elementy metalowe).Materiał zapewnia wytrzymałość, ma właściwości samogasnące i jest wolny od halogenów i fosforu.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje dławiki kablowe firmy NEXT.