Przewody gumowe, przewody oponowe OW, OPD

Przewód OW i OPD

Potrzebny przewód OW i OPD? Tego rodzaju osprzęt elektroenergetyczny znajdziesz oczywiście w asortymencie naszego sklepu internetowego! Przewody OPD oraz przewody OW łączy podobny rodzaj izolacji, która w obu przypadkach jest wykonana w formie ogumowania. Przewód może być jednożyłowy lub wielożyłowy, wykonany z miedzi lub stopów miedzianych. Taka konstrukcja zapewnia niską rezystancję (czyli prawidłowe przewodzenie prądu) przy jednoczesnym małym spadku mocy.

Warianty OW oraz OPD różni przeznaczenie, a tym samym sposób wykorzystania. Przed zakupem warto zatem zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli, by wybrać najodpowiedniejszy.

Przewody gumowe i oponowe dostępne w naszej ofercie to wyroby atestowane, wykonane z surowców wysokiej jakości. Są całkowicie bezpieczne i trwałe, pod warunkiem odpowiedniego wykorzystania, to jest zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji i pomocy przy wyborze produktu, nasi doradcy z chęcią udzielą pomocy.

Przewody OW, OPD łączy powłoka ilzolacyjna, a więc ich ogumowanie. W zależności od przeznaczenia dzielą się na przewody OW i OPD.

Przewody OW stosowane są do w pomieszczeniach domowych, kuchniach, biurach oraz do zasilania urządzeń, gdzie przewody są narażone na małe mechaniczne naprężenia (np. odkurzacze, urządzenia kuchenne, kolby lutownicze, opiekacze).

Przewód oponowy OPD to produkt przemysłowy, o izolacji gumowej i oponie wzmocnionej z gumy trudnopalnej i olejoodpornej. Stosowany jest do zasilania przemysłowych i rolniczych odbiorników ruchomych i przenośnych, pracujących w klimacie umiarkowanym. 

Przewody gumowe OPD i OW różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale i parametrami. Zachęcamy do zapoznania się z danymi technicznymi produktów przed ich zakupem. Każdy z przewodów posiada szczegółowy opis zawierający parametry techniczne oraz przeznaczenie produktu.

 

Przewód gumowy

Przewody gumowe to w pewnym sensie najprostsze elementy, które zostały pokryte powłoką z gumy. Przewód OW nie ma zatem otuliny polwinitowej, która jest spotykana chociażby w wariancie OWY. 

Przewód gumowy OW jest inaczej mówiąc przewodem warsztatowym, który jest przeznaczony do użytkowania we wnętrzach biurowych czy domowych (nie nadaje się raczej do użytku przemysłowego). Z tego względu przewód gumowy najczęściej spotkać można w kuchniach, salonach czy gabinetach, gdzie służy do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego. 

Przewody OW pozwalają zasilić sprzęt, którego działanie wywołuje niewielkie naprężenia mechaniczne. Zwykle mowa tu o odkurzaczach, niewielkich urządzeniach kuchennych czy też elektronarzędziach o średnim poborze mocy. Ponadto przewody OW są często stosowane w konstrukcji przedłużaczy elektrycznych.

 

Przewód oponowy

Przewód oponowy OPD również pokryty jest izolacją gumową i dodatkową oponą (także z gumy), która nadaje takiemu produktowi lepsze wzmocnienie – przewody oponowe są trudnopalne oraz odporne na działanie substancji olejowych. Polecane są także do użytku w miejscach narażonych na działanie wilgoci, ponieważ budowa oponowa zapewnia wysoki poziom wodoodporności. W przypadku spadku temperatury nie jest zauważalne nadmierne usztywnienie powłoki zewnętrznej.

Kolejną istotną cechą, jaką charakteryzuje się przewód OPD jest jego giętkość, znacznie większa niż w przypadku OW. Zwraca się szczególną uwagę na możliwość jego zaginania w trakcie użytkowania, ale bez ryzyka powstania uszkodzenia mechanicznego. Z tych względów przewód oponowy może być stosowany do zasilania urządzeń przenośnych, które wyróżniają się dużym poborem mocy i pracujących przy dużym napięciu znamionowym.

Bez obaw możesz więc wykorzystać tego rodzaju wyposażenie również w otoczeniu przemysłowym. Przewód OPD sprawdzi się, gdy konieczne jest bezpieczne zasilenie odbiorników stosowanych w rolnictwie, warsztatach i podobnych obiektach.

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
3 21