Filtrowanie

Producenci
Kolor
więcej mniej
Rodzaj materiału
więcej mniej
Cena
1 16

Do najbliższej wysyłki pozostało 11:19

Oznaczenia przewodów

Widzisz 1 - 12 z 14 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 14 produktów

Oznaczenia przewodów pozwalają zaprowadzić ład i porządek w instalacji elektrycznej, a to między innymi powoduje, że instalacja uważana jest za profesjonalną. Ważne jest bowiem, aby każdy przewód był odpowiednio opisany: czytelnie oraz zrozumiale. Znaczniki na przewody to ważny element zapewniający bezpieczeństwo pracy i użytkowania osprzętu instalacyjnego.

To co  sprawia że oznaczniki przewodów są funkcjonalne, to trwałość, uniwersalność, jakość wykonania oraz łatwość użycia. Zazwyczaj spotkać można oznaczniki przewodów o kształcie owalu lub trójkąta z nadrukami (litery i cyfry) i perforacją ułatwiającą dysponowanie pojedynczymi oznacznikami. Zazwyczaj występują w jaskrawych kolorach, żeby łatwo odnajdowane były pomiędzy gęsto ułożonymi przewodami oraz w ciemnych przestrzeniach. Oznaczniki pozostają odporne na wodę, wilgoć, pleśń czy rozpuszczalniki wykorzystywane do konserwacji urządzeń elektrycznych.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można folie ostrzegawcze, oznaczniki kablowe, taśmy do drukarek DYMO i tabliczki ostrzegawcze samoprzylepne.

Folia ostrzegawcza – zwana również taśmą ostrzegawczą, czy folią kablową) służy do oznaczania w gruncie położenia kabli. Folia niebieska dotyczy kabli niskiego napięcia, czerwona - do oznaczania w gruncie położenia kabli średniego napięcia, a biało-czerwona stosowana jest jako element zabezpieczający do odgradzania miejsca robót elektrycznych, budowlanych itp.

Oznaczniki kablowe sprzedawane są w pakietach po 100 szt. tego samego znacznika. To nowe, ulepszona wersja popularnych oznaczników OZ do oznaczania kabli, przewodów, światłowodów w rozdzielnicach, instalacjach elektrycznych. Znajduje zastosowanie w znakowaniu kabli i przewodów elektrycznych.