Wyłączniki taryfowe

W ofercie naszego sklepu internetowego nie mogło zabraknąć takiego osprzętu, jak wyłączniki taryfowe. Aparatura tego rodzaju jest stosowana przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym i montowana w rozdzielnicach prądu.

Wyłącznik taryfowy jest przez specjalistów określany mianem zabezpieczenia przedlicznikowego – w przypadku pojedynczego użytkownika sieci (na przykład mieszkańca bloku czy kamienicy) wyłącznik umożliwia ustalenie ograniczenia poboru energii dla jego lokalu.

Dobór odpowiedniego wariantu wyłącznika taryfowego uzależniony jest od wielkości samej instalacji założonej w wybranym obiekcie budowlanym. W razie wątpliwości nasi doradcy pomogą Państwu znaleźć najlepsze rozwiązanie technologiczne.

Budowa wyłącznika taryfowego

Wyłączniki taryfowe są kolejnym elementem zabezpieczającym obwód elektryczny przed przeciążeniem lub/i zwarciem. Najczęściej stosowany jest jako zabezpieczenie przedlicznikowe i umożliwia ograniczenie poboru mocy przez użytkowników sieci energetycznej. Wyłączniki taryfowe są uniwersalne i umożliwiają również dostosowanie ich zakresu mocy do mocy przyłączeniowej odbiorcy, ponieważ elementem mierzącym wielkość dostarczanej mocy jest nastawny wyzwalacz termiczny. Regulator wyzwalacza termicznego zabezpieczony jest przed dostępem osób niepowołanych specjalną przykrywą z opcją plombowania, dzięki czemu jest akceptowany przez wszystkie zakłady energetyczne.

Najczęściej wyłączniki taryfowe stosuje się w rozdzielnicach w budownictwie mieszkaniowym.

Wyłącznik taryfowy opiera się na działaniu wyzwalacza termicznego, zlokalizowanego w jego konstrukcji. To w tym drobnym elemencie odgórnie ustawiony zostaje zakres wartości prądu w odniesieniu do mocy przyłączeniowej każdego odbiorcy w danym obiekcie budowlanym. Tym samym wyłącznik taryfowy staje się uniwersalnym aparatem elektrycznym – ewentualna korekta ustawień nie będzie wymagała wymiany całego osprzętu, a jedynie wprowadzenia nowych ustawień na poziomie wyzwalacza.

Ponieważ wyłączniki taryfowe do pewnego stopnia zostały skonstruowane na bazie wyłączników nadprądowych, pełnią też funkcję ochronną przed możliwymi przeciążeniami sieci. Oznacza to również, że mogą osłonić poszczególne elementy i okablowanie instalacji przed zwarciem. 

Pokrywa wyłącznika taryfowego, po nastawieniu wyzwalacza na wybrane wartości, może zostać zaplombowana przez upoważnionego do tego specjalistę. W ten sposób konstrukcja osprzętu, a przede wszystkim pokrętło wyzwalacza zostają zabezpieczone przed osobami niepowołanymi. 

Naszym Klientom oferujemy markowe produkty - tj. wyłączniki taryfowe cechujące się solidną budową i niską awaryjnością. Zaleca się, aby montaż tego oraz innych elementów osprzętu przeprowadzany był przez osoby dysponujące odpowiednią wiedzą oraz uprawnieniami zawodowymi.

 

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
59 203