Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem to podstawowy element automatyki budynkowej. Właściwe dobranie parametrów oświetlenia, dostosowanie czasu oraz natężenia oświetlenia do warunków pogodowych gwarantują komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnych i przemysłowych oraz dbają energooszczędność, a co za tym idzie o efekt ekonomiczny.

Szeroka gama sterowników pozwala na sterowanie automatyczne, manualne za pośrednictwem pilota, zdalne poprzez dostęp przez Internet. Umożliwia również podłączenie wszelkich źródeł światła jak zwykłe żarówki, LED, czy świetlówki oraz różną formę montażu (na ścianie, w puszcze instalacyjnej, w rozdzielnicy, czy wewnątrz otworowy).

Znaleźć tutaj można automaty zmierzchowe, automaty schodowe, czujniki ruchu, czy przekaźniki sterujące.

Czujniki ruchu PIR działają na podczerwień. Natomiast mikrofalowy czujnik ruchu służy do załączania oświetlenia po wykryciu ruchu i wyłączenia po upływie nastawionego czasu od ustania ruchu lub obecności. W zależności od modelu – może być do montażu sufitowego lub do zabudowy.

Przekaźniki bistabilne oferujemy do montażu modułowego na szynę TH-35 oraz do montażu w puszce podtynkowej fi60. Przekaźnik umożliwia załączenie oświetlenia z kilku punktów. 

Automaty schodowe na szynę DIN, do puszki fi60 lub montowane natynkowo na 10A lub 16A. Automat schodowy służy do czasowego utrzymywania oświetlenia na klatkach schodowych. Posiada regulację czasu włączenia światła. Automat załączany jest poprzez wyłącznik chwilowy lub dzwonkowy.

Automaty zmierzchowe również występują w różnych wersjach montażowych – od montażu na szynie TH35, przez montaż w puszce fi60 po montowane natynkowo. Zadaniem automatów zmierzchowych (popularnie nazywanych zmierzchówkami) służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam o zmierzchu (przy obniżonym poziomie światła) i wyłączania oświetlenia o świcie.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy produkty firm Steinel, F&F, Orno oraz Lightech.

Filtruj według

Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
17 251