Sterowanie oświetleniem

Oświetlenie w domu czy firmie może zużywać sporo prądu i przyczyniać się do podwyższania kosztów eksploatacyjnych. Sterowanie oświetleniem za pomocą takich akcesoriów, jak czujniki ruchu oraz automaty schodowe jest nie tylko wygodne, ale pozwala także zaoszczędzić. Urządzenia takiego typu dostępne są w ofercie sprzedażowej naszego sklepu internetowego.

Czujnik ruchu do instalacji oświetleniowych

Zainstalowanie czujników ruchu obsługujących oświetlenie wewnętrzne lub zewnętrzne prowadzi do znaczącej poprawy funkcjonowania każdego obiektu. Swego rodzaju automatyzacja działania lamp może przy tym wpływać nie tylko na kwestię zużycia prądu, ale też podnieść poziom bezpieczeństwa domowników lub pracowników. 

Nowoczesne czujniki ruchu wykorzystują metodę pomiaru za pomocą podczerwieni w celu określenia momentu załączenia się obwodu uruchamiającego lampy. Co to oznacza w praktyce? Taki rodzaj promieniowania jest emitowany nie tylko przez ludzi czy zwierzęta, ale też pojazdy lub inne urządzenia, których powierzchnia pozostaje rozgrzana. Sensor PIR znajdujący się w czujniku może ponadto współpracować z sensorami jasności. W takim przypadku do włączenia oświetlenia dojdzie nie tylko po wykryciu zmiany w promieniowaniu podczerwonym, ale również przy określonym stopniu zaciemnienia otoczenia (jeśli czujnik wykrywa ruch w ciągu dnia, lampka się nie uruchomi – odwrotnie system zareaguje w środku nocy).

Czujniki ruchu mogą być wyposażone także w sensor mikrofalowy. Ten będzie samoistnie wyłączać oświetlenie w sytuacji, gdy w określonym od uruchomienia czasie ruch ustał.

System sterowania od sklepu Dla Elektrykow

Sterowanie oświetleniem to podstawowy element automatyki budynkowej. Właściwe dobranie parametrów oświetlenia, dostosowanie czasu oraz natężenia oświetlenia do warunków pogodowych gwarantują komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnych i przemysłowych oraz dbają energooszczędność, a co za tym idzie o efekt ekonomiczny.

Szeroka gama sterowników pozwala na sterowanie automatyczne, manualne za pośrednictwem pilota, zdalne poprzez dostęp przez Internet. Umożliwia również podłączenie wszelkich źródeł światła jak zwykłe żarówki, LED czy świetlówki oraz różną formę montażu (na ścianie, w puszcze instalacyjnej, w rozdzielnicy, czy wewnątrz otworowy).

Znaleźć tutaj można automaty zmierzchowe, automaty schodowe, czujniki ruchu czy przekaźniki sterujące.

Czujniki ruchu PIR działają na podczerwień. Natomiast mikrofalowy czujnik ruchu służy do załączania oświetlenia po wykryciu ruchu i wyłączenia po upływie nastawionego czasu od ustania ruchu lub obecności. W zależności od modelu – może być do montażu sufitowego lub do zabudowy.

Przekaźniki bistabilne oferujemy do montażu modułowego na szynę TH-35 oraz do montażu w puszce podtynkowej fi60. Przekaźnik umożliwia załączenie oświetlenia z kilku punktów. 

Automaty schodowe na szynę DIN, do puszki fi60 lub montowane natynkowo na 10A lub 16A. Automat schodowy służy do czasowego utrzymywania oświetlenia na klatkach schodowych. Posiada regulację czasu włączenia światła. Automat załączany jest poprzez wyłącznik chwilowy lub dzwonkowy.

Automaty zmierzchowe również występują w różnych wersjach montażowych – od montażu na szynie TH35, przez montaż w puszce fi60 po montowane natynkowo. Zadaniem automatów zmierzchowych (popularnie nazywanych zmierzchówkami) służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam o zmierzchu (przy obniżonym poziomie światła) i wyłączania oświetlenia o świcie.

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy produkty firm Steinel, F&F, Orno oraz Lightech.

Automaty schodowe – wygodne systemy sterowania oświetleniem

Automaty schodowe pozwalają na wygodne i estetyczne sterowanie oświetleniem na klatce schodowej w domu, budynku firmowym czy wielorodzinnym. Zautomatyzowanie procesu włączania się lamp oświetlających schody przyczynia się w głównej mierze do poprawy bezpieczeństwa korzystających z nich osób. Możliwość ustawienia z góry określonego czasu działania oświetlenia jest wyjątkowo korzystna dla osób starszych i z niepełnosprawnością, które poruszają się po schodach wolniej, przez co tradycyjny model oświetlenia nie zawsze zapewnia wygodę (lampy gasną na przykład w trakcie schodzenia po schodach).

Z wymienionych wyżej względów automaty schodowe rewelacyjnie sprawdzają się na klatkach schodowych w budynkach mieszkalnych, ale też w hotelach, szpitalach i podobnych obiektach. Mogą zarządzać również oświetleniem korytarzy i innych ciągów komunikacyjnych. Pozwalają zaoszczędzić zużycie prądu poprzez samoistne wyłączenie się lamp (jeśli w trakcie pracy oświetlenia przycisk nie zostanie ponownie włączony). 

Automaty schodowe oferowane są w różnych wariantach, dzięki czemu możliwe jest ich montowanie, w zależności od modelu, w szafach rozdzielczych lub też w puszkach elektrycznych. Mogą być dodatkowo wyposażone w funkcję przeciwblokady, zapobiegającą mechanicznemu blokowaniu włączników światła. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać najlepszy osprzęt i doradzą, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w danym przypadku!

Filtruj według

rodzaj produktu
więcej... mniej
Producenci
kolor
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
Cena
16 265