Puszki instalacyjne

Puszki instalacyjne do niezbędny element przy budowaniu instalacji elektrycznej zarówno w domu, mieszkaniu jak i w dowolnej przestrzenie przemysłowej, czy komercyjnej.

Jest to nieskomplikowany element, jednak wraz z rozwojem rynku elektrotechnicznego puszki instalacyjne również zmieniają swoje parametry. Puszki instalacyjne podzielić można na wiele wariantów. Podstawowy podział to puszki natynkowe i podtynkowe.

Puszki natynkowe dobierać należy mając na uwadze ilość wprowadzonych do niej przewodów, ich grubość i sposób zabezpieczenia puszki oraz warianty wprowadzenia przewodów do puszki. Niezwykle istotnym elementem jest sposób montażu jaki puszka dopuszcza. Natynkowa puszka instalacyjna może być bowiem montowana bezpośrednio do ściany, ale również na korytko kablowe. Stąd należy zwracać uwagę na zewnętrzne elementy mocujące (szybkozłączki, czy zaciski śrubowe). Puszki można również podzielić na puste i ze złączkami. Kolejnym elementem jest ewentualna wodoszczelność puszki. Gdy puszka elektryczna będzie wystawiona na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, dochodzi nam kolejny parametr jakim jest odporność na promienie UV. Nie bez znaczenia jest również materiał z jakiego wykonana jest puszka i jego łatwopalność. Puszka zewnętrzna to produkt często poszukiwany przez elektryków i elektroinstalatorów jako element zabezpieczający połączenia kabli i przewodów.

Puszki podtynkowe co do zasady użytecznością nie różnią się od natynkowych. Ich różnica w głównej mierze dotyczy konstrukcji, która ułatwia i dopuszcza montaż przy wykorzystaniu rozmaitych materiałów budowlanych i mocujących jak na przykład specjalne gwoździe. W dodatku podtynkowe puszki instalacyjne posiadają dedykowane elementy wykańczające umożliwiające regulację ich głębokości, ułatwiające położenie tynku, czy pokrywę ułatwiającą znalezienie puszki po jego położeniu. Puszka podtynkowa występuje w różnych kształtach, kolorach i wielkościach – w zależności od przeznaczenia. Przed zakupem warto przemyśleć parametry potrzebnych puszek podtynkowych. W naszej ofercie posiadamy puszki podtynkowe pojedyncze, podwójne, poczwórne, zwykłe i pogłębiane, z pokrywą i bez pokrywy.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje puszki instalacyjne firm Elektro-Plast, Polmark, Bettermann, Ospel, Narva oraz Next.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
stopień szczelności
więcej... mniej
sposób montażu
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
0 149
Producenci