Polmark

Gniazda i łączniki firmy POLMARK to wysokiej klasy produkty wielu serii produktowych – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. W zależności od wybranej serii znaleźć można produkty w różnych kolorach i o różnym stopniu szczelności. Firma Polmark oferuje zarówno tradycyjne wzornictwo, które znajduje zastosowanie np. w przemyśle, jak i nowoczesny design gniazd i łączników dedykowanych do wykończenia instalacji elektrycznej w biurach, domach i mieszkaniach, oraz budynkach użyteczności publicznej.

Polmark oferuje gniazda i łączniki natynkowe i podtynkowe, z podświetleniem, dla dzieci, ściemniacze przyciskowo – obrotowe, gniazda specjalistyczne oraz ramki.

W hurtowni elektrycznej dlaelektrykow.pl znaleźć można produkty serii Comfort IP44 do montażu natynkowego. To seria łączników o stopniu szczelności IP44, które doskonale sprawdzają się w instalacji natynkowej na korytarzach, w piwnicach, czy magazynach. Silikonowa otoczka przycisków łącznika gwarantuje bryzgoszczelność tego produktu.

Łączniki Polmark

W naszej ofercie dostępne są trwałe, estetycznie wykonane łączniki firmy Polmark. Elementy tego rodzaju zalicza się do osprzętu elektrycznego, za pomocą którego dochodzi do włączania i wyłączania prądu w obwodach w instalacjach elektrycznych. 

Potocznie łączniki nazywa się włącznikami czy wyłącznikami światła. Wyroby tego typu dostępne są w wielu różnych konfiguracjach i konstrukcjach. Firma Polmark oferuje bogaty wybór łączników, które można dopasować zarówno do samej instalacji, jak i wystroju wnętrz.

Łączniki i gniazdka Polmark

Łączniki stosowane w instalacjach elektrycznych dostępne są w kilku rodzajach, które spełniają w danym obwodzie określoną funkcję. Można zatem wyróżnić łączniki o budowie:

 • jednobiegunowej,
 • dwubiegunowej,
 • świecznikowej,
 • krzyżowej,
 • schodowej.

Modele jednobiegunowe pozwalają na włączanie lub wyłączanie światła tylko w jednym miejscu, są to najprostsze, ale i najczęściej stosowane łączniki. W przypadku wariantu dwubiegunowego użytkownik może w tym samym czasie odłączać i włączać prąd w dwóch obwodach. Konstrukcje świecznikowe natomiast są montowane w przypadku oświetlenia wieloźródłowego, a do takiego można zaliczyć lampy takie, jak żyrandole. Zadaniem łączników świecznikowych jest wyłączania/włączanie światła niezależnie od siebie. 

Łączniki schodowe pozwalają na wyłączanie i włączanie jednego źródła światła z dwóch różnych miejsc, na przykład z parteru oraz z poziomu piętra. W przypadku klatki schodowej o bardziej skomplikowanej budowie, gdzie zachodzi konieczność umieszczenia łączników w więcej niż dwóch miejscach, do włączania i wyłączania prądu konieczny będzie montaż łącznika krzyżowego.

Modele łączników Polmark

Polmark oferuje różne modele łączników, dostępne w kilku firmowych seriach. W każdej z nich znajdują się najbardziej popularne rodzaje osprzętu, w tym również przyciski przystosowane do instalacji dzwonków drzwiowych oraz żaluzjowe.

W asortymencie Polmark można zatem wyróżnić serie:

 • seria Rosa – o delikatnej i estetycznej budowie elementów,
 • seria Rosa Dotyk – z funkcją dotykowego włączania i wyłączania,
 • seria Sigma – z lekko wypukłymi łącznikami,
 • seria Vega – stanowiącą połączenie klasyki z nowoczesnością,
 • seria Fenix – zaprojektowaną do nowoczesnych wnętrz,
 • seria Aura – z klasycznym wzornictwem,
 • seria Comfort – z łącznikami wykonanymi w kształcie prostokąta z łagodnie zaokrąglonymi brzegami,
 • seria Milano – o eleganckiej, wszechstronnej linii produktów.

W każdej serii dostępne są różne wersje kolorystyczne łączników, co umożliwia bezproblemowe dobranie pasujących do siebie elementów w całej instalacji. Wszystkie łączniki posiadają niezbędne certyfikaty i mogą być bezpiecznie użytkowane przez wiele lat. W przypadku Państwa pytań i wątpliwości - zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
kolor
więcej... mniej
rodzaj produktu
więcej... mniej
Cena
10 17
Producenci
prąd znamionowy [A]
więcej... mniej