Uziomy

Uziomy

W ofercie hurtowni DlaElektrykow.pl dostępne są uziomy – a więc elementy instalacji odgromowej. Jest to część końcowa systemów, które montuje się w gruncie. Ich wiodącym zadaniem jest ochrona budynków oraz instalacji w nim się znajdujących – dzieje się tak poprzez sprawne przekazywanie prądu piorunowego bezpośrednio do ziemi.

Instalacja odgromowa to kompletny system, którego celem jest ochrona mienia przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Na skuteczną ochronę składają się m.in. wspomniane już uziomy. Mówiąc o instalacji odgromowej mamy na myśli instalację na zewnątrz budynków, obiektów czy budowli. Niepożądane wyładowania atmosferyczne w zetknięciu z poprawnie zbudowaną instalacja odgromową zostaną zneutralizowane. Uziom wymagany jest we wszystkich zabudowaniach. 

Uziomy mają za zadanie połączenie bednarki lub drutu odgromowego z podłożem i skuteczne odprowadzenie ładunku elektrycznego do podłoża celem zabezpieczenia budynku lub konstrukcji przed skutkami działania wyładowań. Zastosowanie właściwych elementów gwarantuje bezpieczeństwo życia i pracy. 

Rodzaje uziomów

W tej kategorii znaleźć można takie produkty jak uziom składany kompletny, podstawy uziomów, przedłużki uziomu, przedłużkę do uziomu składanego, uziom pomiedziowany gwintowany, grot to uziomu 5/8 cala, złączka do uziomu 5/8 cala, uchwyty do ręcznego wbijania uziomów, głowice do pogrążania uziomów 5/8 cala, złącze do uziomu fi 16-20mm, czy złącze krzyżowe do uziomów. Wszystkie, dostępne w naszej ofercie uziomy wykonane są ze stali nierdzewnej wysokiej klasy oraz z miedzi, którą wyróżnia tzw. wytrzymałość mechaniczna. Tak wybrane materiały powodują, że konstrukcja zachowuje trwałość na lata, dostosowując się do łączenia ze standardową instalacją odgromową, którą również znajdą Państwo w naszej ofercie.

W asortymencie dostępne są m.in. uziomy składane (inaczej nazywane przedłużanymi), a także jednolite (czyli nieprzedłużane). Ponadto, w branży wyróżnia się także uziomy poziome, pionowe i płytkowe, które przypominają nieco arkusze blachy.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firm Am-Kom i Next, stawiając tym samym na najwyższą jakość, trwałość i profesjonalizm. Gwarantujemy pomoc i kompleksowe doradztwo związane z wyborem odpowiednich uziomów, przystępne ceny oraz atrakcyjną, konkurencyjną ofertę.

Filtruj według

rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
4 139
Producenci