Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć


Ograniczniki przepięć
 są niezbędnym elementem ochrony urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej w budynkach. Redukują możliwość uszkodzenia ich podczas wyładowań atmosferycznych i skoków napięcia w sieci energetycznej, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas burz i trudnych warunków atmosferycznych.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znaleźć można ograniczniki przepięć 4P klasy 2, ograniczniki przepięć 4P klasy 1+2, ograniczniki przepięć B+C, ograniczniki przepięć C 1P, czy ograniczniki przepięć C 4P.

Ograniczniki przepięć typu 1 (dawnej klasy B) zapewniają ochronę instalacji elektrycznej oraz odbiorników, które są do niej podłączone, w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna w linię zasilającą lub w instalację odgromową budynku. Ogranicznik tego typu najczęściej montuje się na początku instalacji, która zasilana jest z sieci napowietrznej lub z linii kablowej. Miejscem tym może być złącze kablowe lub rozdzielnica główna nn. Ograniczniki przepięć te mają również za zadanie odprowadzenie do uziomu prądu piorunowego, powstałego po bezpośrednim uderzeniu pioruna w sieć zasilającą. Hybrydowe ograniczniki typu „1+2” (dawnej klasy B+C) zapewniają ochronę przed przepięciami atmosferycznymi, spowodowanymi uderzeniem pioruna w obiekty znajdujące się w sąsiedztwie linii napowietrznych lub bezpośrednio w linię nn, w dużej odległości od miejsca zainstalowania ograniczników. Ponadto tego typu ograniczniki stanowią zabezpieczanie przed przepięciami łączeniowymi. Ograniczniki przepięć typu 1 oraz typu „1+2” instaluje się przed licznikiem, chroniąc tym samym układ pomiarowy.

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firm Eaton Electric, Bemko oraz Pro-Tec, stawiając tym samym na najwyższą jakość wykonania. Dostępne ograniczniki przepięć zapewniają bezpieczeństwo domostwom i zakładom pracy, ochraniając całą elewację. Wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i ochrona, dlatego nie przebieramy w środkach i prezentujemy wyłącznie sprawdzone, najwyższej jakości produkty. W przypadku pytań o dostępne modele i ich użyteczność – zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu, wskazując tym samym na ich właściwości i funkcjonalność.

Filtruj według

Cena
31 694
Producenci