Bednarka ocynkowana i drut odgromowy

Osprzęt odgromowy

Instalacja odgromowa to kompletny system (tzw. osprzęt odgromowy), którego celem jest ochrona mienia przed ewentualnymi skutkami skoków napięcia wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Na skuteczną ochronę składają się takie elementy jak: rury odgromowe, kołki, słupy, uchwyty i złącza, uziomy, bednarka, osprzęt kablowy i drut odgromowy, iglice ścienno kominowe, czy skrzynki probiercze i inny osprzęt specjalistyczny, który stosuje się w przypadku przepięć. Mówiąc o instalacji odgromowej mamy na myśli instalację na zewnątrz budynków, obiektów czy budowli. Niepożądane wyładowania atmosferyczne w zetknięciu z poprawnie zbudowaną instalacja odgromową zostaną zneutralizowane. Tego typu rozwiązania wymagane są we wszystkich zabudowaniach. 

Dostępny w sklepie DlaElektrykow.pl osprzęt odgromowy wyróżnia się trwałością i najwyższą jakością, gwarantując bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom.


Instalacja odgromowa - uchwyty i inne produkty

Bednarka ocynkowana i drut odgromowy to podstawowe elementy zewnętrznej ochrony odgromowej. Właściwy dobór bednarki ocynkowanej lub drutu odgromowego gwarantuje poprawne działanie systemu odgromowego. Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Drut odgromowy – podobnie jak bednarka – służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki.

Uchwyty i złącza instalacji odgromowej mają na celu skuteczne mocowanie bednarki lub drutu odgromowego do podłoża, ścian budynku czy dachu. Uziomy mają za zadanie połączenie bednarki lub drutu odgromowego z podłożem i skuteczne odprowadzenie ładunku elektrycznego do podłoża celem zabezpieczenia budynku lub konstrukcji przed skutkami działania wyładowań.


Akcesoria odgromowe w ofercie DlaElektryków.pl

Zastosowanie właściwych elementów gwarantuje bezpieczeństwo życia i pracy, dlatego tak ważne jest, aby wybierać produkty sprawdzone, pochodzące od zaufanych producentów. Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje produkty firm Am-Kom, Pro-Tec i Next. Wszystko po to, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. W wyborze akcesoriów odgromowych pomogą Państwu nasi specjaliści, dlatego zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań o dostępny osprzęt przeciwprzepięciowy.

Filtruj według

rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
212 621
Producenci