Filtrowanie

Rodzaj materiału
więcej mniej
Producenci
Cena
146 413

Do najbliższej wysyłki pozostało 9:57

Bednarka ocynkowana i drut odgromowy

Widzisz 1 - 9 z 9 produktów
Widzisz 1 - 9 z 9 produktów

Bednarka ocynkowana i drut odgromowy to podstawowe elementy instalacji odgromowej i przepięciowej. Właściwy dobór bednarki ocynkowanej lub drutu odgromowego gwarantuje poprawne działanie systemu odgromowego. Czym różnią się oba te produkty?

Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Na taśmę naniesiona jest warstwa cynku (grubości min. 50 mikrometrów), która skutecznie chroni żelazo przed korozją. W instalacjach odgromowych w/g obowiązujących norm używa się bednarek  ocynkowanych o przekroju minimum 80 mm2. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej posiadamy bednarkę ocynkowaną sprzedawaną w krążkach po 25 i 50 kg, w kilku różnych szerokościach: 25x3, 25x4, 40x5 oraz na 30x4 mm.

Drut odgromowy – podobnie jak bednarka – służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki. Warstwa cynku jest nanoszona na drut stalowy warstwą o grubości  min. 50 mikrometrów, która skutecznie chroni żelazo przed korozją. W instalacjach odgromowych w/g obowiązujących norm używa się drutów odgromowych ocynkowanych o przekroju minimum 50 mm2 (średnica min. 8 mm). Oferujemy drut odgromowy w krążkach 25 i 50 kg. W naszym sklepie elektrycznym kupić można również drut aluminiowy (20 kg) o średnicy 8 mm. Jego niska waga, odporność na korozję i duża plastyczność są doceniane przez instalatorów i coraz częściej zastępują drut ocynkowany.

W zależności o projektu – dobrać należy odpowiedni produkt dla konkretnej instalacji odgromowej i przepięciowej, aby zabezpieczyć odpowiednio obiekt przed skutkami, np. burzy. Zachęcamy do lektury naszego poradnika w tym temacie.