Bednarka ocynkowana i drut odgromowy

W tej kategorii znaleźć można podstawowe elementy instalacji odgromowej i przepięciowej. Właściwy dobór produktu z tej kategorii gwarantuje poprawne działanie systemu. Czym różnią się produkty?

Instalacja odgromowa z wykorzystaniem bednarki ocynkowanej.

Bednarka ocynkowana to taśma stalowa o niskiej zawartości krzemu. Na taśmę naniesiona jest warstwa cynku (grubości min. 50 mikrometrów), która skutecznie chroni żelazo przed korozją. W instalacjach odgromowych w/g obowiązujących norm używa się produktów o przekroju minimum 80 mm2. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej oferowane produkty sprzedawane są w krążkach po 25 kg i 50 kg, w kilku różnych szerokościach: 25x3, 25x4, 40x5 oraz na 30x4 mm. Jest to jeden z podstawowych elementów instalacji odgromowej - pełni rolę przewodu ochronnego, czy uziemienia otokowego. Stalowa bednarka jest nie tylko ważnym elementem instalacji odgromowej, stanowi również element wykończeniowy elewacji i może wpłynąć na wygląd budynku. Warto więc zweryfikować miejsce jej montażu na elewacji, aby stanowiła również element estetycznego wykończenia budynku.

Bednarka 25x4 mm to jeden z najczęściej kupowanych modeli ocynkowanej bednarki odgromowej. Bednarka 30x4 mm to model szerszy (3cm) o tej samej grubości taśmy 4mm. Bednarka ocynkowana 30x4 to wysoka jakość przewodzenia i bezpieczeństwo instalacji odgromowej. Wszystkie dane techniczne można sprawdzić w opisach produktów i dostępne są na naszej stronie internetowej. Jedna szt. krążka może ważyć od 25 do 50kg, ale ze względu na swoją szerokość i grubość może mieć długość od  26m do 83m.

Przed wyborem produktu z oferty i złożeniem zamówienia, warto zweryfikować zapotrzebowanie na konkretny model. Rodzaj produktu, jego szerokość i grubość przekłada się bowiem na wagę taśmy, a co za tym idzie jej długość w zamawianym krążku.

Wybór drutu odgromowego – aluminiowy czy stalowy (ocynkowany)? 

Drut odgromowy również służy ochronie przepięciowej i odgromowej. Ma jednak inny przekrój i nieco inne parametry. Drut stalowy (niskokrzemowy) jest cynkowany w sposób ciągły w roztopionej kąpieli cynkowej i zwijany na nawijaki. Warstwa cynku jest nanoszona na drut stalowy warstwą, której ilość to min. 50 mikrometrów grubości – pozwala to skutecznie chronić żelazo przed korozją. W instalacjach odgromowych w/g obowiązujących norm używa się drutów odgromowych ocynkowanych o przekroju minimum 50 mm2 (średnica min. 8 mm). Oferujemy je w krążkach: 25 kg  i 50 kg. W naszym sklepie elektrycznym kupić można również model (20 kg/ 1 szt. krążka) o średnicy 8 mm. Jego niska waga, odporność na korozję i duża plastyczność są doceniane przez instalatorów i coraz częściej zastępują drut ocynkowany. Drut aluminiowy wykonany jest z aluminium o średnicy 8mm. W ofercie naszego sklepu elektrycznego oferujemy krążek drutu aluminiowego, którego 1 szt. jest o wadze 20 kg (148m). Dane produktów, ich paramenty techniczne i waga są widoczne na kartach produktów oraz w danych technicznych. Przed zakupem warto skalkulować zamawianą ilość: są to bowiem ciężkie produkty, których łączna ilość może wpłynąć na koszt transportu z naszej hurtowni. Przykładowo 1 szt. drutu 20 kg może zostać wysłana paczką GLS za kilkanaście złotych, natomiast więcej krążków drutu o wadze ponad 60 kg – musi zostać wysłane paletą DHL, której cena to już ok. 100 zł brutto.

Pozostaje kwestia doboru: drut aluminiowy czy drut stalowy? Mamy u nas obie wersje drutu dostępne od ręki. Na stronie naszego sklepu do wyboru zarówno druty aluminiowe, jak i stalowe. W tej kategorii produktów również warto zbadać jakiego typu drut będzie potrzebny – w ofercie naszego sklepu mamy kilka modeli. Dobór odpowiedniego może wpłynąć na konieczną do zamówienia ilość krążków. Jedna szt. krążka może ważyć od 20kg do 50kg, ale ze względu na średnicę - może mieć długość od  64m do 148m. Konieczne jest więc dokonanie odpowiednich pomiarów w celu zamówienia takiej, a nie innej ilości szt. krążków, które będą opowiadać zapotrzebowaniu projektowemu do poprawnego wykonania instalacji przeciwburzowej.

 

W zależności o projektu – dobrać należy odpowiedni produkt dla konkretnej instalacji odgromowej i przepięciowej, aby zabezpieczyć odpowiednio obiekt przed skutkami, np. burzy. Warto zamówić taka ilość szt. krążków, aby dopasowana była do całej instalacji. Zachęcamy do lektury naszego poradnika w tym temacie.

Filtruj według

rodzaj materiału
więcej... mniej
Cena
270 649
Producenci