Oprawy awaryjne

Oprawy awaryjne

Oprawy awaryjne (i lampy awaryjne) to szeroka gama produktów o różnych cechach i parametrach, które łączy jedna wspólna cecha: podjęcie działania w przypadku zaniku zasilania.

Ze względu na swój charakter – stanowią obowiązkowy element układu szybkiego ostrzegania wszystkich obiektów użytku publicznego (tj. urzędy, poczta, szpitale, uczelnie, szkoły i przedszkola, czy centra handlowe) oraz biur, hal produkcyjnych i magazynów – czyli wszędzie tam, gdzie pracują i przebywają ludzie w zamkniętych pomieszczeniach. Odpowiedni dobór oświetlenia awaryjnego gwarantuje bezpieczeństwo przebywania w obiekcie.

Nasz sklep elektryczny jest dystrybutorem produktów takich firm jak: AWEX, TM TECHNOLOGIE, czy ELEKTROMAX. To wiodące firmy z branży oświetlenia awaryjnego, a ich produkty doskonale sprawdzają się na polskim rynku. Modele te wyróżnia wysoki stopień ochrony i trwałość opraw ewakuacyjnych, które są szczególnie cenne w budynkach użyteczności publicznej.

Oświetlenie awaryjne

W naszej ofercie znaleźć można zarówno oprawy awaryjne kierunkowe (z zielonym oznakowaniem i strzałkami, które w przypadku zagrożenia pokażą najszybszą drogę ewakuacji), jak również górne oświetlenie rastrowe czy punktowe oprawy diodowe LED (sygnalizujące obecność sieci elektrycznej i ładowania akumulatora). Posiadamy również moduły awaryjne do zasilania świetlówek liniowych oraz kompaktowych.

Polskie prawo dokładnie określa przepisy dotyczące sposobu i rodzaju montowanych systemów i opraw awaryjnych. Warto więc zapoznać się z aktualnymi zapisami „Ustawy o ochronie przeciwpożarowej”.

Zachęcamy do weryfikacji oferty produktowej opraw awaryjnych na dlaelektrykow.pl – posiadamy modele do montażu natynkowego oraz podtynkowe.

Oprawy awaryjne Awex

W przypadku opraw awaryjnych można mówić o wariantach ściennych oraz sufitowych, które dostępne są w wielu rozmiarach oraz kształtach. Takie oprawki świetlne mogą przyjmować nawet bardzo małe formy, w postaci tak zwanych spotów, które oświetlają przestrzeń punktowo. Atrakcyjny design opraw awaryjnych marki Awex oraz innych firm, połączony z wysoką wydajnością diod LED sprawia, że w razie konieczności ewakuacji natychmiast stają się one widoczne, łatwe do wzrokowego zlokalizowania.

Oprawy ewakuacyjne

Do grupy awaryjnych opraw kierunkowych zalicza się przede wszystkim charakterystyczne modele z piktogramami oraz oprawy ewakuacyjne. Ich zadaniem jest prawidłowe poprowadzenie osób w trakcie ewentualnej ewakuacji z budynku. W zależności od potrzeb czy też konstrukcji obiektu budowlanego, oprawy kierunkowe mogą być mocowane bezpośrednio do ściany lub do listwy. W drugim przypadku oprawa jest podwieszana na przewodach zasilających. Taka konstrukcja ułatwia montaż na przykład w ciągach komunikacyjnych czy na klatkach schodowych.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
wymiary otworu montażowego [mm]
więcej... mniej
Cena
78 225
Producenci