Aparatura modułowa

Widzisz 1 - 12 z 261 produktów
na stronę
Widzisz 1 - 12 z 261 produktów

Aparatura modułowa to bardzo obszerna kategoria, w której skład wchodzi szeroka gama urządzeń elektrycznych. Ich wspólnym mianownikiem jest system i sposób montażu dzięki czemu użytkownik zyskuje uniwersalność ich zastosowania i przydatności. Aparaty modułowe instalowane są bezpośrednio na dedykowanej szynie DIN  (wsporniku montażowym, zaprojektowanym przez Deutsches Institut für Normung – stąd skrót DIN). Dzięki uniwersalności układy elektryczne oparte o aparaturę modułową pracują sprawniej, bezpieczniej, a co za tym idzie efektywniej.

Obecnie na rynku można spotkać aparaty modułowe o bardzo szerokim przeznaczeniu. Podstawowa funkcjonalność to wyłączniki. Te podzielić można na różnicowo prądowy oraz nadmiarowo prądowy. Wyłączniki modułowe nadmiarowoprądowe nazywane są przez elektryków „ESKĄ”. Zadaniem jego jest przerwanie obwodu, gdy jego wartość przekroczy wyznaczony dla obwodu poziom. Natomiast wyłącznik różnicowoprądowy nazywany jest potocznie „RÓŻNICÓWKĄ” i kontroluje ilość wpływającego i wypływającego z obwodu elektrycznego prądu.

Ponadto aparatura modułowa składa się z rozłączników, przekaźników, ochronników, styczników, transformatorów, urządzeń pomiarowych, urządzeń kontrolnych, czy nawet dzwonków. Dzięki aparaturze modułowej w łatwy i szybki sposób można kontrolować, sterować, rozdzielać, zabezpieczać energię elektryczną.

W kategorii APARATURA MODUŁOWA znaleźć można takie podkategorie jak wyłączniki nadmiarowoprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, styczniki i przekaźniki, rozłączniki i przekaźniki, rozłączniki bezpiecznikowe, lampki sygnalizacyjne, wyłączniki silnikowe, czy wyłączniki taryfowe. Oferta naszego sklepu elektrycznego obejmuje produkty takich marek jak NEXT, Eaton Electric, GE, Schneider Electric, czy F&F.