Liniowe

Świetlówki liniowe to lampy fluorescencyjne (wyładowcze), w których światło emitowane jest przez luminofor wzbudzony przez promieniowanie ultrafioletowe powstałe wskutek wyładowania jarzeniowego w rurze wypełnionej gazem. Świetlówki tego typu są popularnie zwane jarzeniówkami.

Świetlówki liniowe (trójpasmowe) to lampy o podłużnym kształcie, zakończone obustronnie trzonkiem G13 lub G5. Mogą pracować w oprawach z konwencjonalnymi i elektronicznymi układami zapłonowymi. Często spotykane i montowane w biurach, szkołach, na uczelniach, w sklepach, urzędach, miejscach użyteczności publicznej, czy zakładach przemysłowych. Spotkać je można zarówno w oświetleniu górnym (sufitowym), jak i w oświetleniu podszafkowym, nadblatowym. Dzięki swoim właściwościom chemicznym, pozwalają na niskie zużycie energii elektrycznej, przez co są bardzo ekonomiczne w czasie użytkowania.

Oprawy świetlówek liniowych wykonane są z aluminium, klosz natomiast ze szkła. W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy lampy w długościach: 60 cm, 120 cm oraz 150 cm. Oferujemy jarzeniówki o mocy od 13W, 14W, 18W, 24W, 28W, 30W, 54W, 58W i 80W. Modele mogą mieć różne parametry techniczne, jak również odmienną barwę światła – przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółowym opisem i przeznaczeniem konkretnej żarówki jarzeniowej.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy świetlówki firm GE, Osram, Lightech i Narva.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
4 6
Producenci