Odzież ochronna

Najważniejszym elementem, o których nie możemy zapominać realizują prace projektowe i budowlane jest… nasze własne bezpieczeństwo, dzięki któremu możemy swobodnie wykonywać prace elektryczne. W kategorii ODZIEŻ OCHRONNA znaleźć można różnego rodzaju produkty, służące ochronie różnych części ciała użytkownika, przed szkodliwym działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Ich wybór jest niezbędny - zwłaszcza, jeśli przyjdzie nam pracować w trudniejszych, specyficznych i wymagających warunkach. Odzież ochronna używana jest w pracach elektrycznych, budowlanych i remontowych, zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów tego typu prac. Ubrania robocze składają się z kilku elementów, a każdy z nich jest niezbędny, jeśli chcemy zachować higienę swojej pracy. Odzież robocza składa się najczęściej z rękawic, kurtki, maski ochronnej, kasków, spodni ochronnych i nakolanników. Wszystkie te elementy mają chronić nas przed wysokimi temperaturami, zapyleniem, zimnem, elektrycznością, uszkodzeniami mechanicznymi, wodą, oparami, gazami i substancjami żrącymi.

Elementy odzieży roboczej

W ofercie naszej hurtowni elektrycznej dlaelektrykow.pl posiadamy produkty ochronne firmy Delta Plus Polska, będąca wiodącym producentem i dystrybutorem odzieży ochronnej. Pośród produktów z kategorii odzież ochronna DPP posiadamy w sprzedaży rękawice ochronne, maski ochronne, nauszniki ochronne, zatyczki ochronne i nakolanniki ochronne. W stałej sprzedaży naszego sklepu elektrycznego mamy 2 rodzaje rękawic ochronnych: rękawice poliestrowe z powłoką poliuretanową oraz rękawice poliestrowe dziane z powłoką lateksową. Dzięki niej zmniejsza się ryzyko kontuzji, przecięć, zmiażdżenia czy stłuczenia.

Nasza odzież robocza spełnia najwyższe wymagania pod kątem jakości i wytrzymałości. Materiały wyróżnia trwałość, dzięki której ubrania robocze odporne są na czynniki zewnętrzne. Zaufani producenci i znane marki to nijako gwarancja jakości, dlatego też nasze artykuły BPH posiadają certyfikaty i uznanie wśród klientów. Ich największą zaletą jest zachowany komfort, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo i ochranianiu naszej, prywatnej odzieży.

Odzież robocza i ochronna - najważniejsze elementy

Odzież ochronna to szeroka kategoria produktów, których celem jest zapewnić komfort i bezpieczeństwo. W kategorii "odzież ochronna" znajdziesz więc m.in. rękawice dziane czarne poliester/poliuretan DPVE702PN Delta Plus Polska to wysokiej jakości rękawiczki ochronne, występujące w naszej ofercie w kilku rozmiarach. Dziane rękawice tkane są ściegiem 13 z poliestru, a część chwytna i palce pokryte są poliuretanem. Tego typu rękawice ochronne są bardzo lekkie i doskonale sprawdzają się w pracach remontowych, usługach logistycznych, rzemiośle, przemyśle lekkim, czy robotach publicznych. Są odporne na zużycie, dzięki czemu będą przez długi czas służyć ochronie rąk podczas prac fizycznych. Zaleca się je nie tylko osobom pracującym fizycznie - np. w lesie lub na budowie, ale także elektrykom, którzy w ten sposób zmniejszają ryzyko porażenia prądem.

Rękawice dziane poliester/lateks VE630 Delta Plus Polska to świetne rękawiczki robocze, chroniące dłonie. Oferujemy rękawice tego typu w kilku popularnych rozmiarach, różniących się długością i obwodem, aby jak najlepiej dopasować je do powierzchni dłoni. Rękawice ochronne VE630 spełniają normy EN420:2003+A1:2009 oraz EN388:2016. Dzięki nim stanowią za niezbędną ochronę i gwarantują nam bezpieczeństwo wykonywania prac remontowych czy budowlanych.

Maski ochronne z filtrem FFP3 to podstawowy element odzieży roboczej. Ich forma chroni użytkownika w 99% przed cząstkami stałymi i płynnymi o wysokiej toksyczności. Doskonale sprawdza się podczas szlifowania twardego drewna (buk, dąb), obróbce drewna przy użyciu miedzi, chromu czy produktów z arszeniku, mechanicznym usuwaniu farb oraz szlifowaniu cementu. Ich używanie jest niezbędne, aby ochronić zarówno narząd wzroku, jak i zapewnić bezpieczeństwo naszym płucom. Maski ochronne muszą zawierać filtr, dzięki któremu zapewniamy sobie ochronę przed pyłem, zapewniając jednocześnie swobodne oddychanie.

Oferujemy również produkty ochrony słuchu: zatyczki douszne oraz nauszniki robocze. Oba produkty doskonale sprawdzają się podczas prac o podwyższonym natężeniu dźwięku, chroniąc słuch użytkownika. Zatyczki to podstawowa odzież robocza, wyróżniająca nie tylko pracowników profesjonalnej budowy. Za bezpieczne natężenie dźwięków uznawany jest więc poziom poniżej 85 dB. Przy 110 dB u niektórych osób występuje uczucie bólu. Przykładowo praca młota pneumatycznego wynosi 100 dB. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo - np. podczas wykonywania prac na budowie - niezbędne jest wybieranie słuchawek lub zatyczek, które realnie zmniejszą natężenie decybeli.

Nakolanniki to rodzaj ochraniaczy na kolana, które używa się najczęściej podczas pracy, wykonywanej w pozycji klęczącej. Zaleca się je głównie w przypadku bezpośredniego zagrożenia lub ryzyka kontuzji kolan. Nakolanniki ochronne wykonane z grubego poliestru – na froncie kolana mają zastosowaną warstwę tworzywa PVC, które chronią rzepkę i kolano pracownika podczas prac remontowych, budowlanych i elektrycznych. Najczęściej zaleca się je przy pracach ogrodowych, przy układaniu kostki brukowej, parkietu lub paneli podłogowych. Dzięki nim zwiększa się komfort pracy, zapobiegając otarciom i odparzeniom skóry. Nakolanniki przeznaczone są do prac w pozycji klęczącej. Dodatkowo muszą spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN 14404. Wybierając nakolanniki zwróć uwagę na materiał wykonania, wyprofilowanie oraz rozmiar. Dopasuj je do swoich potrzeb, dostosowując swoją odzież do warunków i specyfiki pracy. Aby zmniejszyć ryzyko stłuczenia i bólu zaleca się dodatkową ochronę, w postaci podłożonej, miękkiej pianki.

Odzież robocza musi być starannie dobrana również pod kątem materiałów. Tak oto najbardziej popularną tkaniną na rynku jest mieszanka 65% bawełny i 35% poliestru. Większość ubrań roboczych wykonanych jest właśnie z takiej mieszaniny materiałów. Ostatecznie bawełna jest nie tylko naturalna, ale także wykazuje się dużą opornością na działanie narzędzi. Właściwości bawełny pozwalają też na swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając przyjemny dotyk i lepszy komfort. Odzież robocza z domieszką poliestru jest łatwa w konserwacji, nie podlega procesowi mięcia i jest odporna na wodę. W kontekście odzieży roboczej znaczenie ma również tzw. gramatura. Pod tym tajemniczym określeniem mamy na myśli masę jednego metra kwadratowego tkaniny. Im ta masa jest wyższa, tym tkanina jest grubsza. Odzież roboczą, zwłaszcza tą, przeznaczoną do pracy na dworze, powinna wyróżniać grubość. Lekkie tkaniny rekomendowane są wyłącznie latem.

Odzież robocza i ochronna może kosztować od kilku, do kilkuset złotych, w zależności od preferencji i parametrów. Dobre jakościowo spodnie znajdziesz już w cenie powyżej 100 zł. Wybierając docelowy model odzieży roboczej zwróć uwagę na producenta, markę, certyfikaty i opinie, które obejmują artykuły BHP. Upewnij się, że wybrany model spełnia wymagania, zapewnia bezpieczeństwo i dostosowuje się do specyfiki pracy. Ostatecznie nieco inną odzież roboczą wybierzesz podczas pracy na świeżym powietrzu, inną podczas prac wewnątrz budynku oraz zupełnie odmienną, wykonując pracę na wysokościach. Nie zapomnij zwrócić uwagę na materiał oraz warunki pogodowe.

Wierzymy, że komfort pracy to gwarancja dobrego samopoczucie pracownika, co z kolei przekłada się na jakość wykonywanej pracy. Masz pytania lub wątpliwości co do dostępnej odzieży roboczej? Z przyjemnością pomożemy Ci je rozwiać - zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Filtruj według

Producenci
rodzaj produktu
więcej... mniej
kolor
więcej... mniej
rodzaj materiału
więcej... mniej
rozmiar
więcej... mniej