Rozłączniki bezpiecznikowe

Rozłączniki bezpiecznikowe

Prowadzimy sprzedaż osprzętu elektrycznego. W naszym asortymencie znajdują się między innymi rozłączniki bezpiecznikowe. Są to elementy stanowiące bardzo ważną część systemów zabezpieczających instalacje elektryczne różnego typu. 

Rozłącznik bezpiecznikowy jako aparatura elektryczna, ma za zadanie osłaniać instalację oraz podłączone do niej urządzenia przed negatywnymi skutkami ewentualnych zwarć lub przeciążeń na linii energetycznej. 

Skuteczne zabezpieczenie instalacji elektrycznych

Rozłączniki bezpiecznikowe są to aparaty modułowe z dedykowanymi, wymiennymi wkładkami topikowymi, których zadaniem jest zabezpieczyć dowolną instalację elektryczną. Służą więc ochronie ograniczników przepięć. W aparacie znajduje się gniazdo, w którym manualnie umieszcza się bezpiecznik topikowy. Przy przekroczeniu prądu znamionowego wkładka ulega przepaleniu i następuje trwała, fizyczna przerwa w obwodzie elektrycznym. Aby przywrócić funkcjonowanie obwodu elektrycznego należy wymienić bezpiecznik topikowy na nowy.

Oferowane przez nasz sklep elektryczny rozłączniki bezpiecznikowe dedykowane są do montażu na szynie TH 35. Wszystkie produkty w tej kategorii pochodzą od światowego lidera – firmy EATON.

Jak zbudowany jest rozłącznik bezpiecznikowy w sieciach rozdzielczych?

Najważniejszą częścią konstrukcji rozłącznika bezpiecznikowego jest topik (tzw. wkładki topikowe) – to jednorazowy, wymienny element topliwy, który w przypadku wystąpienia awarii elektrycznej nadtapia się. Budowa rozłączników opiera się na oprawie bezpiecznikowej, w której montowane są bezpieczniki topikowe. Pomiędzy oprawą i rozłącznikiem znajduje się mechaniczne połączenie wykazujące natychmiastową reakcję na zwarcie lub przeciążenie. Następujące odłączenie przepływu prądu zapobiega dalszym uszkodzeniom instalacji i pojawieniu się ognia.

Rozłączniki powinny znaleźć się absolutnie w każdej domowej instalacji elektrycznej, gdzie stanowią pierwszą i bardzo ważną barierę ochronną.

Rodzaje rozłączników bezpiecznikowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów rozłączników bezpiecznikowych. W poszczególnych instalacjach można zatem wykorzystać:

  • bezpiecznikowe rozłączniki 3P, które dzięki trzem biegunom są w stanie współpracować z instalacjami typu trójfazowego (stosuje się je w obwodach trójfazowych),
  • rozłączniki bezpiecznikowe 1P – analogicznie do poprzednich przeznaczone do obsługi instalacji jednofazowych,
  • rozłączniki bezpiecznikowe NH – które zakładane są w układzie poziomym,
  • rozłączniki bezpiecznikowe listwowe NH – montowane w układzie pionowym, czyli tak zwanymi listwami,
  • rozłączniki bezpiecznikowe czterobiegunowe – rzadko wykorzystywane w standardowej instalacji domowej, za to stosowane w przypadku systemów nietypowych i przede wszystkim bardziej złożonych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży rozłączników bezpiecznikowych iw wkładek topikowych. W sklepie internetowym Dla Elektryków zapewniamy dostęp do sprzętu najwyższej jakości i w najlepszej cenie!

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
Producenci
ilość modułów
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
Cena
2 279