Kompaktowe

Świetlówka kompaktowa to rodzaj lampy fluorescencyjnej (świetlówki) o kształcie zapewniającym małe wymiary gabarytowe. W przeciwieństwie do swoich dłuższych odpowiedników liniowych – wymagają tylko jednostronnego trzonka. Świetlówki takie mają najczęściej kształt litery "U" lub spirali, jak również świetlówki o kształcie kulistym. Świetlówki kompaktowe możemy podzielić na świetlówki ze zintegrowanym układem zapłonowym oraz na świetlówki wymagające opraw z takim układem.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy świetlówki kompaktowe o trzonkach E14, E27, G24Q-3, G24D-3, G24Q-2 i mocy od 8W do 26W. Źródła światła tego typu to tzw. żarówki energooszczędne – stanowiące zamiennik tradycyjnych źródeł światła. Są jednak od nich zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

Świetlówki kompaktowe zyskały w wielu zwolenników. Ich zużycie energii elektrycznej jest zdecydowanie niższe, a wcześniej występujące trzonki – pozwoliły wymienić źródła światła na nowoczesne, bez konieczności wymiany opraw oświetleniowych. Ich wadą jest jednak fakt, że nie można przy nich stosować ściemniaczy światła. Dostępne są żarówki ściemnialne, stanowią jednak odrębną grupę produktową. Świetlówki kompaktowe dedykowane są jako źródła światła ogólnego stosowania.

W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy świetlówki firm Osram, Narva, GE oraz Lightech.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
2 22
Producenci