Przewody samochodowe YLY-s

Potrzebne są przewody samochodowe YLY-s? Bogaty wybór tego rodzaju osprzętu znajdziesz w naszym asortymencie! Koniecznie zapoznaj się z ofertą i wybierz produkty dostępne zawsze w przystępnej cenie!

Przewody samochodowe YLY-s to wielożyłowe, niskonapięciowe przewody o żyle miedzianej, z izolacją i oponą polwinitową. Stosuje się je do podłączenia przyczep samochodowych (50V) oraz w instalacjach elektrycznych uzbrojenia haka holowniczego w pojazdach drogowych.

Sklep elektryczny dlaelektrykow.pl oferuje przewody YLY-s polskich dostawców.

 

Przewód YLY-s

Przewód samochodowy typu YLY-s zbudowany jest z miedzianych żył wielodrutowych, co zapewnia mu odpowiednią jakość przewodzenia prądu. Standardowo przewody YLY-s izolowane są polwinitem. Również zewnętrzna powłoka jest pokryta polwinitem oponowym. 

YLY-s jest w takim razie oznaczeniem dokładnie określającym specyfikację przewodu, to jest:

  • Y – powłoka polwinitowa,
  • L – żyły giętkie, wykonane z miedzi,
  • Y – izolacja z polwinitu,
  • s – przewód niskiego napięcia (12V oraz 24V).

Przewody YLY-s to inaczej przewody samochodowe, które obsługują pojazdowe instalacje niskiego napięcia. 

 

Gdzie wykorzystuje się przewód YLY-s?

Przewód YLY-s, który znajdziesz w naszej ofercie, jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Klasycznie wykorzystywany jest w przypadku połączeń elektrycznych na przykład w przyczepach samochodowych. Specyfikacja przewodu takiego typu pozwala na stosowanie go do wykonywania połączenia elektrycznego pomiędzy samochodem, a naczepą pojazdową. Ponadto YLY-s może być montowany w instalacjach zasilających dla haków holowniczych. Stąd można się z takimi przewodami spotkać na przykład w pojazdach ciężarowych czy lawetach samochodowych.

Jako przewody przeznaczone do instalacji o niskim napięciu, YLY-s można traktować bardziej wszechstronnie i instalować także w zewnętrznych układach oświetleniowych, na przykład typu LED. Doskonale poradzi sobie ponadto w systemach domofonowych czy układach sterowniczych o podobnym zasięgu. Należy jednak pamiętać, że przewody z tej kategorii nie nadają się do układania ich bezpośrednio w gruncie.

 

Co wyróżnia przewody YLY-S?

Dlaczego warto wybrać przewody YLY-s z naszego katalogu sprzedażowego? Ponieważ są to produkty wysokiej klasy, produkowane przez sprawdzone firmy. Wszystkie dostępne w ofercie materiały YLY-s charakteryzują się znaczną wytrzymałością mechaniczną. Przewody samochodowe niskonapięciowe są wyjątkowo odporne, zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i ujemne i wysokie temperatury. Nie są zanadto wrażliwe na wilgoć, a także radzą sobie z promieniowaniem UV. To właśnie te cechy sprawiają, że można je traktować jako osprzęt o wszechstronnym przeznaczeniu.

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie do prezentowanych w ofercie produktów prosimy o bezpośredni kontakt z naszym sklepem – z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji!

Filtruj według

ilość żył
więcej... mniej
max. przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Cena
3 4