Rozłączniki bezpiecznikowe

Rozłącznik bezpiecznikowy to podstawowe zabezpieczenie domowej oraz firmowej instalacji elektrycznej. Zadaniem rozłącznika bezpiecznikowego jest ochrona instalacji elektrycznej przed niespodziewanie pojawiającymi się przeciążeniami lub zwarciami. Zastosowanie rozłącznika bezpiecznikowego pozwala na zabezpieczenie urządzeń elektrycznych oraz elementów wyposażenia, które zostały podłączone do instalacji elektrycznej. Zabezpieczenie przeciw przeciążeniom w linii prostej prowadzi do zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku, bowiem tego typu awarie w instalacji elektrycznej najczęściej prowadzą do powstania ognisk pożarowych.

Tego typu zabezpieczenie zaleca się stosować w zasadzie wszędzie: w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, czy zakładach produkcyjnych.

Elementem zabezpieczającym w rozłączniku bezpiecznikowym jest element topikowy, czyli topliwy materiał, który na skutek wykrycia przeciążenia wytapia się i tym samym przerywa obwód elektryczny. Cały proces wytapiania odbywa się błyskawicznie, więc z powodzeniem chroni układ elektryczny przed zwarciami i przepięciami. Sam topik zamontowany jest we wnętrzu ceramicznej obudowy (wkładce), co umożliwia jego łatwą instalację i wymianę.

Rozłączniki bezpiecznikowe dedykowane są do pracy w instalacja jednofazowych (1P) oraz trójfazowych (3P) i jest to podstawowy podział. Znaleźć można również rozłączniki bezpiecznikowe oznakowane symbolami:

NH – przeznaczone do montażu w układzie poziomym,
LTS – rozłącznik z wkładkami topikowymi, trójfazowym, rozłączniki z ruchomą pokrywą ułatwiającą wymianę wkładek topikowych.

W ofercie hurtowni elektrycznej DlaElektrykow.pl oferujemy w tej kategorii produkty firmy Apator.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
Cena
46 230
Producenci