Rozłączniki bezpiecznikowe

W asortymencie naszej firmy znajdują się rozłączniki bezpiecznikowe. Podstawową rolą tego osprzętu jest chronienie instalacji przed negatywnymi skutkami zwarć wynikających z przeciążenia sieci. Siłą rzeczy rozłącznik bezpiecznikowy osłania tym samym również wszelkie odbiorniki będące w danym momencie do tej instalacji podłączone. Rozłączniki o takim charakterze są przez to traktowane także jako element chroniący mienie przed pożarem mogącym wystąpić w wyniku niekontrolowanej awarii.

Wewnątrz rozłącznika znajdują się wkładki topikowe. Topik ulega stopnieniu w momencie wykrycia przeciążenia sieci. Takie działanie prowadzi do zamknięcia obiegu prądu, czyli do odłączenia energii. Po awarii topik musi być wymieniony. W przypadku rozłączników wyposażonych w otwieraną klapkę montaż nowego jest niezwykle prosty i szybki.

Rozłączniki bezpiecznikowe dostępne są w kilku rodzajach, w tym jako urządzenia trójbiegunowe lub czterobiegunowe przeznaczone do obsługi dużych instalacji, jak i prostsze rozłączniki 1P, które nadają się do montażu w systemach jednofazowych. 

 

Rozłącznik izolacyjny bezpiecznikowy

Rozłącznik izolacyjny bezpiecznikowy jest natomiast głównym wyłącznikiem awaryjnym. Pełni dwie role – chroni przed uszkodzeniami wynikającymi ze zwarcia, przy jednoczesnym dalszym przewodzeniu prądu znamionowego (tymczasowo) oraz izoluje zagrożony obwód, a wraz z nim odbiorniki energii.

Do ochrony instalacji jednofazowych wykorzystuje się jednobiegunowe (1P) lub dwubiegunowe (2P) rozłączniki bezpiecznikowe. Modele trójbiegunowe to popularne i prawdopodobnie najczęściej stosowane warianty, których działanie można uzupełnić dodatkowym zabezpieczeniem w postaci rozłącznika izolacyjnego czterobiegunowego (4P).

Zarówno rozłączniki izolacyjne, jak i rozłączniki bezpiecznikowe dostępne są w naszej regularnej sprzedaży. Do asortymentu trafiają urządzenia produkowane z solidnych komponentów, co gwarantuje ich pełną funkcjonalność w każdej sytuacji. Szczegółowe informacje oraz parametry techniczne każdego rozłącznika znajdują się obok wybranej oferty.

Filtruj według

prąd znamionowy [A]
więcej... mniej
napięcie znamionowe [V]
więcej... mniej
liczba biegunów
więcej... mniej
Cena
89 379
Producenci