Źródła światła

Źródła światła to kategoria obejmująca wszystkie dostępne żarówki, lampy, świetlówki, promienniki podczerwieni oraz lampy wysokoprężne, które posiadamy w ofercie naszej hurtowni elektrycznej. Różnią się one nie tylko mocą, barwą światła, czy wymiarami, ale przede wszystkim rodzajem trzonków i rodzajem zastosowań. W końcu różne źródła światła pasują do różnych pomieszczeń - nadają im romantyczności, przytulności, estetyki - i co najważniejsze, wpływając na znaczącą funkcjonalność.

Żarówki tradycyjne, halogenowe i niskonapięciowe to najczęściej jeszcze spotykane źródła światła. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w gospodarstwach domowych, przy oświetleniu niewielkich powierzchni, jak również w oświetleniu dekoracyjnym (np. witryny sklepowe, wystawy, akcentowym oświetleniu przedmiotów). Wśród żarówek znaleźć można lampy głównego szeregu (tradycyjne), żarówki małogabarytowe, liniowe, żarówki kolorowe, kryptonowe, czy z dużą bańką. Dobór odpowiedniego rodzaju i modelu nie jest prosty – wszystkie one różnią się nie tylko wyglądem, ale i przeznaczeniem. Pamiętając, że oświetlenie jest kluczowym elementem naszych wnętrz, idealnie komponując się z pozostałymi dekoracjami i meblami, chcieliśmy przedstawić jak najbogatszy wybór źródeł światła. Dzięki temu te doskonale skomponują się z wnętrzami skandynawskimi, loftowymi i glamour.

Świetlówki to inaczej lampy fluorescencyjne. W ofercie naszego sklepu elektrycznego posiadamy modele liniowe (tzw. jarzeniówki) oraz energooszczędne żarówki wkręcane na gwint E14 lub E27, G24Q-2 oraz 2G11. Lampy wyładowcze tego typu są bardziej ekonomiczne i ekologiczne od tradycyjnych źródeł światła. W ofercie znajdą Państwa szeroki wybór produktów, w tym:

Lampy wysokoprężne, czyli źródło światła metalohalogenkowe lub sodowe. Tego typu lampy mają bardzo wysoką skuteczność oddawania barw oraz wysoki strumień świetlny w całym okresie użytkowania lampy – nie tracą więc na jakości i skuteczności działania, w porównaniu ze świetlówkami.

Promiennik podczerwieni to lampa z umieszczonym wewnątrz żarnikiem, który podobnie jak w żarówce - rozgrzewa się do wysokiej temperatury. Tego typu źródło światła stosuje się do ogrzewania wielkokubaturowych wnętrz, w chowie i hodowli zwierząt, saunach na podczerwień, medycynie, czy w drukarkach laserowych do termicznego utrwalania tonera na wydruku.

Jak widać zakres i różnorodność źródeł światła jest szeroki – przed doborem właściwej żarówki warto sprawdzić jej opis, parametry czy zawartość karty katalogowej, aby dobrać optymalnie produkt do miejsca jego przeznaczenia.

Oferujemy źródła światła znanych producentów, takich jak Helios, Lightech, Osram, Narva, czy GE.

W przypadku pytań o oświetlenie lub konkretne źródło światła - zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze najlepszego produktu do Państwa wyjątkowych wnętrz.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
moc [W]
więcej... mniej
rodzaj trzonka
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
Cena
0 48
Producenci