Profile aluminiowe do taśm LED

W kategorii PROFILE ALUMINIOWE znajdują się elementy montażowe do budowy oświetlenia LED opartego na taśmie LED. Wśród nich znajdują się zarówno klosze do profili, zaślepki, jak i same profile aluminiowe. Ze względu na swoją uniwersalną formę, profile znajdują zastosowanie w wielu branżach - między innymi motoryzacyjnej, lotniczej, meblarskiej, budowlanej i reklamowej. Dzieje się tak ze względu na ogrom różnych właściwości - głównie dzięki lekkości i łatwości montażu. 

Profile aluminiowe do taśm LED to rodzaj specjalny list, do których przykleja się pasek ledowy. Po tak stworzonym zestawie możemy montować je w dowolnym miejscu - aranżując i dekorując wnętrza. Ostatecznie więc taśmy LED staną się doskonałą alternatywą dla klasycznego oświetlenia, podkreślając półki, blaty, ciemniejsze zakamarki w łazience lub przestrzeń pod meblami. Wierzymy, że listwy są ciekawą, dekoracyjną i nowoczesną formą, która z pewnością podkreśli aranżacje w naszych mieszkaniach lub biurach.

Profil LED

Hurtownia elektryczna dlaelektrykow.pl oferuje profile aluminiowe surowe i anodowane w kilku różnych długościach i kształtach firmy LED LABS. Posiadamy profile aluminiowe do montażu nawierzchniowego, wpuszczane we frez, czy do montażu narożnego (tzw. kątowe), o długości 1 lub 2,02 m. Ich jakość oraz solidność gwarantuje łatwą pracę, zapewniając przy tym niezbędną estetykę.

LED profile aluminiowe służą do montowania taśmy LED. Dzięki nim możliwe jest zastosowanie estetycznej osłony dla taśmy, a także odprowadzanie gromadzącego się ciepła, pochodzącego z taśmy. Dzięki tej właściwości listwy LED, zwiększymy żywotność taśmy, dzięki czemu posłuży nam na dłużej.

LED profile są w stanie wydłużyć żywotność taśmy LED nawet dwukrotnie, zapewniając nam dłuższą i bezawaryjną pracę. Taśmy LED o poborze mocy 2,4W/m potrzebują radiatora, dzięki któremu dochodzi do swobodnego odprowadzania ciepła. Dlatego też producenci profili LED tworzą coraz to nowe oferty i modele, prześcigając się w nowych technologiach, które mogą spełnić wymagania współczesnych klientów. Profile LED można obecnie podzielić na 5 podkategorii, które grupuje się ze względu na montaż i zastosowanie.

Klosze

Elementem wykończeniowym i decydującym o odbiorze światła jest klosz, czyli wykonany z tworzywa sztucznego element przepuszczający światło. Oferujemy klosze do profili aluminiowych, które dostosowane są do długości profili aluminiowych, w dwóch odmianach: transparentne i mrożone. Klosze transparentne niemal całkowicie przepuszczają światło i pozostawiają widoczne diody LED osadzone w profilu aluminiowym. Ten ciekawy design stanowi nierzadko za atrakcyjną dekorację w naszych wnętrzach, spełniając nadal swoją podstawową rolę. Klosze mrożone są nieprzezroczyste i dają nieco bardziej przytłumione, mleczne światło. Taki efekt doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, których delikatny blask nadaje subtelności i minimalizmu. 

Klosze występują najczęściej w trzech formach: transparentnym, mrożonym i mlecznym. Ten pierwszy przepuszcza najwięcej światła i chroni przed kurzem i wilgocią. Ich forma chroni także przed uszkodzeniem i trwałymi zabrudzeniami. Prześwitująca forma klosza pozwala sprawdzać wnętrze profilu, a tym samym obserwować stan taśmy LED. Klosze mrożone przepuszczają dużo mniej światła i wyróżniają się lekko zmatowionym materiałem. Wykończenie kloszy profili LED w kolorze mlecznym, optymalnie maskuje taśmę LED, powodując, że światło jest w nim najbardziej rozproszone.

Zaślepki

Zaślepki do profili aluminiowych pozwalają zamknąć montaż oświetlenia LED na obu końcach profilu aluminiowego. Wykonane są z tworzywa sztucznego, w kolorze szarym, ale podobnie jak same profile możemy dowolnie malować farbami czy dedykowanymi lakierami. 

Profile aluminiowe, klosze i zaślepki pozwalają na elegancką instalację taśm ledowych. Dzięki nim uzyskać można pożądany efekt montażu, kąta świecenia czy rozproszenia oświetlenia LED. W zależności od rodzaju taśmy LED i doboru sterownika z pilotem – uzyskać można dowolny niemal efekt kolorystyczny. Tego typu oświetlenie stosowane jest do oświetlenia i aranżacji sufitów, ścianek, wnęk ozdobnych, w garderobach, kuchniach czy oświetleniu biurowym.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze sklepem DlaElektrykow.pl. Z przyjemnością doradzimy w obszarze technicznym, rekomendując poszczególne produkty z naszej gamy ofertowej.

Filtruj według

rodzaj produktu
więcej... mniej
Cena
0 47
Producenci