Panele LED

Oprawy panelowe LED to nowoczesne oprawy oświetleniowe, stanowiące zamiennik dla tradycyjnych opraw rastrowych czy panelowych. Dzięki zastosowaniu zintegrowanych diod LED wewnątrz oprawy – światło emitowane jest równomiernie na całej powierzchni panelu.

Panele LED w ofercie naszej hurtowni elektrycznej występują w formie kwadratu lub prostokąta. W zależności od przewidywanego sposobu montażu istnieją modele w kilku rozmiarach. Dlaelektrykow.pl prowadzi sprzedaż paneli LED do montażu natynkowego, do sufitów podwieszanych lub do karton – gipsu. Sposób montażu warunkuje bowiem wybór odpowiedniego panelu i mocowania dedykowanego do konkretnego produktu. Posiadamy również gotowe zestawy (panel + mocowanie). Oferujemy panele LED w kolorze srebrnym lub białym.

W panelach LED zastosowano technologię światła, opierającą się na diodach elektroluminescencyjnych.

To obecnie najoszczędniejsze dostępne na rynku rozwiązanie techniczne. Oświetlenie LED zapewnia jednolite światło w wybranej przez użytkownika barwie białej, które nie razi oczu i zapewnia bardzo komfortowe warunki do pracy czy relaksu.

Panele LED są energooszczędne. W porównaniu do tradycyjnych żarówek pobierają nawet do 90% prądu mniej przy żywotności sięgającej powyżej 50 tysięcy godzin (standardowe źródło światła starszego typu, czyli żarowe lub halogenowe osiągały zaledwie 1000 do 2000 godzin). Na funkcje oświetlenia LED nie ma też wpływu ilość włączeń czy łączny czas użytkowania. Dzięki takim właściwościom panele można bez obaw montować także w miejscach, gdzie pracują całą dobę – w szpitalach, na klatkach schodowych czy hotelowych korytarzach.

Diody LED nie przegrzewają się i nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Pozbawione są wolframu, rtęci oraz innych niebezpiecznych związków, które używane były do produkcji żarówek starej generacji.

Panele LED natynkowe

Panele LED przeznaczone do montowania natynkowego mocowane są do sufitu w taki sam sposób, jak typowe lampy sufitowe. Utrzymują się na przykręconym stelażu, wyglądającym jak obramowanie. Ramki produkowane są w wielu rozmiarach i kształtach, panele LED są do nich oczywiście w pełni dopasowane. Poza montażem do ramki przymocowanej do sufitu panele LED można też podwieszać na linkach. Taki sposób montażu pozwala uzyskać oryginalny efekt o bardzo dekoracyjnym charakterze. Dodatkowo panele LED w tym typie posiadają możliwość ściemniania światła. Do tego, poprzez zastosowanie różnych długości linkowania, można wygodnie ustawić żądaną wysokość oświetlenia, doświetlając chociażby biurka w pokojach dziecięcych czy blat kuchennej wyspy. Światło nadal pozostanie optymalnie rozproszone w całym pomieszczeniu, bez efektu lśnienia, który bywa męczący dla oczu.

Panel LED podtynkowy

Podtynkowe panele LED montowane są metodą wpuszczania w zabudowę sufitu. Taki sposób ich zakładania pozwala uzyskać równą, jednolitą powierzchnię – panel znajduje się dokładnie na tym samym poziomie, co sufit. Oprawa nie rzuca się w oczy, jest dyskretna i nie zaburza w żaden sposób nawet najbardziej wyszukanego wystroju wnętrza.

Montaż podtynkowy stosuje się w przypadku sufitów podwieszanych czy też zabudowanych za pomocą płyt typu karton-gips. W pierwszym wariancie, na przykład rastrowym, panel umieszcza się bezpośrednio w systemie sufitowym. Jeśli jest on zbudowany z płyt konieczne będzie wycięcie otworu pasującego rozmiarowo do wybranego modelu oświetlenia. Kolejną zaletą paneli LED jest możliwość schowania wszystkich elementów łączeniowych pod zabudową – nie są widoczne kable, zasilacze, wtyki czy uchwyty mocujące.

Panele LED oświetleniowe doskonale sprawdzają się w przypadku aranżacji wnętrza tj. biura, mieszkania, czy oświetleniu wnętrz budynków użyteczności publicznej.

Panele LED gwarantują długotrwałe świecenie nawet do 50 000 h, a więc nawet przez kilkanaście lat! Dzięki zastosowaniu diod LED emitują znacznie niższa temperaturę, co pozwala na montaż tego typu oświetlenia również w przypadku podświetlenia ścian, mebli, czy przy wykorzystaniu paneli w postaci ścianek działowych. Wizualnie sprawiają wrażenie świecących jednolicie płaszczyzn, co przy minimalistycznym designie daje doskonały efekt, pozwalający nadać przestrzeni pożądany efekt oświetleniowy.

Zachęcamy do weryfikacji oferty produktowej w tej kategorii oraz sprawdzenie wszelkich parametrów technicznych poszczególnych modeli paneli LED.

Filtruj według

moc [W]
więcej... mniej
barwa światła
więcej... mniej
wymiary otworu montażowego [mm]
więcej... mniej
Cena
22 138
Producenci